Čo je to celiakia

 

celiakia-hlavicka-len-symbol1Milí priatelia,

možno ste sa aj vy alebo vaši najbližší práve zaradili medzi nás celiatikov. Nemáte ešte istotu v tom, čo môžete a nemôžete jesť, na čo si dať pozor. Máte obavy zo zmien v každodennom stravovaní a strach zo straty kvality života. Tento strach je však neopodstatnený, pretože aj tí, ktorí trpia celiakiou, môžu žiť svoj život takmer bez ťažkostí. Treba k tomu len dodržiavať niekoľko pravidiel. Život s celiakiou celkom určite môže byť životom bez kompromisov.

Už v roku 2002 vznikla na internete malá komunita celiatikov, ktorá si začala vymieňať svoje skúsenosti a informácie. Dnes nás je už vyše 6000, od novembra 2011 nás nájdete aj na Facebooku na adrese www.facebook.com/Celiakia.sk.

Stránky v tejto sekcii vám priblížia základné informácie o celiakii. Pripravili sme ich v spolupráci s firmou Schär, výrobcom širokého sortimentu kvalitných bezlepkových výrobkov, a je to taký malý „úvod“ do celiakie (k jednotlivým témam sa dostanete cez menu vpravo).

Celkový obsah stránky Celiakia.sk je ale tvorený samotnými celiatikmi, pričom práve informácie sú základom správneho dodržiavania bezlepkovej diéty. Budeme preto radi, keď sa pridáte k nám a pomôžete nám tvoriť Celiakia.sk. A nezabúdajte – Celiakia, to je najmä zdravý životný štýl :o)

 

LEKÁR RADÍ Spýtajte sa na vaše otázky v diskusii priamo našich partnerských lekárov

Spýtajte sa na vaše otázky v diskusii priamo našich partnerských lekárov

 • MUDr. Jarmila Kabátová

  DEŤOM:

  MUDr. Jarmila Kabátová

  gastroenterológ pre deti a dorast

 • MUDr. Jozef Klucho

  DOSPELÝM:

  MUDr. Jozef Klucho

  gastroenterológ