Nová Helia

pridané: 13.4.2010 o 05:00 | vytlačiť
Ahojte,

s hrôzou som zistila, a určite som nebola sama, že Helia od Palmy má novu receptúru. Pôvodný margarín z rastlinných olejov obohatili o rôzne mliečne elementy ako syrovátka a iné bielkoviny.

Helia bol (podľa mojej vedomosti) jediny margarín, ktorý sa dal použiť na prípravu krémov do zákuskov pre ludí trpiacich celiakiou a alergiou na mliečnu bielkovinu a myslím takých je nás dosť. Existuje na Slovensku nejaký iný výrobok, ktorý by mohol nahradiť pôvodnú Heliu?
Hodnotenie:
1 2 3 4 5 2
Pridal: bunty

Diskusia k magazinu (5)

 • napísal:
  používateľ:
  Zajka
  pridané:
  08:34 15.4.2010

  Ahoj, ja som používala Palmarin, mám informácie, že pri neznášanlivosti bielkoviny KM je v pohode a teraz používam aj bežné maslo (kravské) dokonca na doporučenie jednej pani doktorky, pretože mliečny tuk nie je mliečna bielkovina. Dokonca teraz niekde som čítala pri povolených potravinách pri neznašanlivosti KM, že maslo je povolené. Ale pravé maslo, nie tie masielka......... Zajka

 • napísal:
  používateľ:
  bunty
  pridané:
  15:22 15.4.2010

  Ahoj Zajka, Dakujem za radu. V knihe Bezlepková a bezmliečna dieta je písané o tých najviac alergizujúcich bielkovinách kravského mlieka. Patrí medzi ne aj Glykoproteín ktorý sa nachádza v mlieku, smotane a masle. Sama viem, že keď som na Vianoce do krému dala maslo, mala som po takom kréme hnačku a svrbenie. Mozno máš alergiu na iny druh bielkoviny. Ja mam alergiu aj na hovadzie a telacie maso. Takže maslo nemôžem považovať za vhodnú náhradu.

 • napísal:
  používateľ:
  Zajka
  pridané:
  09:49 16.4.2010

  Tak to potom nemôžeš. My maslo znášame v pohode. Tak potom skús do pečenia ten palmarin, viem, že aj na týchto stránkach sa o ňom písalo, že pri neznášanlivosti KM sa práve palmarin môže. To bol jediný tuk, ktorý som používala, teraz ho nepoužívam preto, lebo dcéra má zakázané všetky stužené tuky............ Prajem pekný deň

 • napísal:
  používateľ:
  bunty
  pridané:
  13:29 16.4.2010

  Dakujem za odpoved. Len pre informaciu, prečo nemôže dcérka stužené tuky?

 • napísal:
  používateľ:
  Zajka
  pridané:
  21:25 17.4.2010

  Odpoveď som poslala na osobnú správu.

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.