Schär Slovensko - prezentácia bezlepkových výrobkov a pečenia v Trenčíne

pridané: 12.10.2014 o 16:34 | vytlačiť
Dňa 11.10.2014 sa uskutočnilo stretnutie celiatikov v Trenčíne v KC Aktivity Juh za účelom prezentácie noviniek bezlepkových produktov od firmy Schar.
Ing. Jarka Kabátova, dcéra pani doktorky Kabátovej (detská gastroenteorologička v PN), odprezentovala nové výrobky na trhu od firmy Schär, informovala o dostupnosti týchto výrobkov v každom Kauflande (niektoré výrobky predávané lacnejšie než pri predpise na recept) ako aj možnostiach predpísania nových výrobkov na recept. Jarka upresnila aj informáciu ohľadom enzýmu pre celiatikov, ktorá sa nedávno dostala do médií. Enzým, ktorý by mal fungovať na podobnom princípe ako enzým využívaný pri bezlaktózovej diéte (užíva sa pred konzumáciou mliečnych výrobkov), zatiaľ zostáva hudbou budúcnosti a stále platí celoživotná a úplná bezlepková diéta ako jediný liek pri liečbe celiakie. 
 
Pri tejto príležitosti stretnutia Slovenskej spoločnosti celiatikov prebehla aj ukážka prípravy bezlepkových koláčov, chlebíkov a slaných praclíkov s použitím novej bezlepkovej múky "Mix it! Universal" od Schär.  Pani, ktorá prezentovala ukážku okrem iného ponúka bezlepkové koláče aj na objednávku. Rodinám a jednotlivcom, ktorí sa stretnutia zúčastnili, ponúkla možnosť objednania bezlepkových koláčov na príležitosti ako oslavy, svadby alebo aj vianočné koláče. Zároveň poskytla zúčastneným užitočné rady pri pri príprave jedál s použitím bezlepkovej múky. Ona sama síce bezlepkovú diétu dodržiavať nemusí, avšak má dlhoročné skúsenosti s bezlepkovým pečením a varením kvôli svojej dcére celiatičke. 
  
Na stretnutí bolo super, ochutnali sme vynikajúce koláčiky a pagáčiky pripravené z múky Mix it. Zúčastnení mali možnosť vyplniť žiadosť o zaslanie bezplatného testovacieho balíčka, ktorý obsahuje spomínanú novú uiverzálnu múku ako aj iné vybrane produkty od firmy Schär. 
Odišli sme odtiaľ vsetci spokojní, napapaní a s novými receptami.
Najbližšia prezentácia s ukážkou pečenia firmy Schär:
Dubnica nad Váhom: prezentácia plus prednáška Mudr. Kabátovej - 14.10
Malacky: prezentácia Schar plus predajňa NanaCelia - 3.11
 
autorka článku: Katka Dugová
 
Hodnotenie:
1 2 3 4 5 3
Pridal: zuzanab

Diskusia k magazinu (0)

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.