Zábavný park? Nepreháňajú to tí bezlepkáči?

pridané: 16.7.2014 o 15:42 | vytlačiť

Zástancovia bezlepkového jedla a celiatici sa už čoskoro budú môcť vybrať do zábavného parku, ktorý bude ponúkať len zdravé, bezlepkové jedlo.

Spoločnosť World Gardens Café nedávno ohlásila svoj plán vystavať „Healthy Land“ (zdravé územie), zábavný park s ohľadom na celiatikov, kde budú podávať len zdravé, bezlepkové jedlá s vyváženou nutričnou hodnotou.

Po otvorení bude Healthy Land prvým zábavným parkom tohto druhu v Severnej Amerike.

Okrem toho, že všetky jedlá a nápoje v Healthy Lande budú bezlepkové, danej tematike sa nevyhnú ani miestne atrakcie, napríklad rýchlodráhy budú mať tvar zeleniny a po parku budú návštevníkov sprevádzať postavičky s podobou zdravých potravín, ako napríklad avokádo či kokosový orech. Park sa zameria aj na zábavnú výučbu detí o zdravom stravovaní.

Zábavný park Healthy Land plánuje otvoriť svoje brány v Južnej Kalifornii v lete 2015. Návštevníci sa môžu tešiť na dvadsaťtri hlavných atrakcií.

Čo si myslíte vy? Zaujal vás úplne bezlepkový zábavný park? Alebo si myslíte, že je to trochu prehnané?

Autor: Jefferson ADAMS

Jefferson Adams je spisovateľ na voľnej nohe žijúci v San Franciscu. Jeho básne, eseje a fotografie sa objavili okrem iného objavili aj v Antioch Review, Blue Mesa Review, Caliban, Hayden je Ferry recenzie, Huffington Post, Mississippi Review a Slate.

Uverejnené s láskavým dovolením Celiac.com

Preklad: Monika Srnková

 

Hodnotenie:
1 2 3 4 5 0
Pridal: Miloslav Jurík

Diskusia k magazinu (0)

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.