Pizzeria Ciao

pridané: 21.3.2015 o 20:05 | vytlačiť

 

     Do tejto pizzérie sme zvykli chodiť ešte ako deti s rodičmi, vtedy som si zvykla dávať klasické Gnocchi quattro formaggi. V tej dobe samozrejme bezlepkové v ponuke nič nebolo (ani som ešte netušila, čo to celiakia je). Tak som sa potešila, keď som zistila, že teraz sú už v ponuke aj bezlepkové cestoviny a pizza. Dúfala som, že by mohli mať aj gnocchi, aby som trochu pospomínala na detstvo:). Ale to by som asi moc chcela, na bezlepkové gnocchi som ešte nikde v reštaurácii nenatrafila.

    Tak sme sa rozhodli ísť to tam otestovať. Z celej pizzérie som bola trochu sklamaná, asi som mala veľké očakávania. Samozrejme, vtedy bolo pizzérií omnoho menej a ako dieťatu mi úplne stačilo, že sa môžem pozerať, ako pred nami pizzu pripravujú.  Ale späť do súčasnosti. Po príchode do reštaurácie sa nám nikto prvých desať minút nemal čas venovať, trikrát išiel čašník okolo a povedal "hneď som pri vás". A to tam vôbec nemali plno. Tak som sa musela postaviť a ísť si sama pre papier s menu, ktorý sa dáva na stôl, aby som si mohla aspoň pozerať ponuku. Celkovo to tam na mňa pôsobilo špinavo a chaoticky, čašník bol v strese, niekoľkokrát sa pýtal, čo to vlastne chceme, že nepočuje (a to ja rozprávam naozaj dosť nahlas, ale ozaj tam mali nejaký hluk). 

     Ako vždy som si aj tentokrát dala rajčinovú polievku. Nechutila mi - vyvarená rajčinová voda s kúskami zeleniny, žiadna hustá pravá talianska polievka. S kamarátkou sme si dali spolu bezlepkovú pizzu, polovica- Hawai a polovica -artičoky kapary a olivy (tie boli jediné na tom dobré). Cesto veľmi suché, celé premúčené, biele sme boli až za ušami. Dala som si aj bezlepkové špagety bolognese. Tie boli dobré, aj cestoviny samy o sebe, aj mäsová omáčka. Ak by som tam znovu išla, určite by som zvolila radšej cestoviny, než pizzu.

     Asi sa moje spomienky z detstva nestotožňovali s realitou, alebo som mala veľké očakávania, ale trochu som bola z celkového dojmu pizzérie sklamaná. Alebo úroveň pizzérie za tych pár rokov výrazne klesla. Každopádne, môžeme byť radi, že si tam máme možnosť vybrať.

Link na menu pizzérie: http://pizzeriaciao.sk/sk/jedalny-listok/kategoria/pizze

Odkaz na pizzériu v našom katalógu: http://www.celiakia.sk/kde-sa-najete?rsid=37

 

 

 

 

 

Hodnotenie:
1 2 3 4 5 0
Pridal: Katka Dugová

Diskusia k magazinu (0)

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.