MIXIT.SK

pridané: 2.8.2015 o 08:51 | vytlačiť

Cez tento internetový portál si môžete sami namiešať svoje raňajky a snacky ako vám najviac vyhovuje, či už obľubujete orechy, čokoládu alebo ovocie. V ponuke majú aj bezlepkové varianty, ktoré  si môžete po objednávke sami vyzdvihnúť na odbernom mieste (v Bratislave, Martine alebo Prešove), alebo si nechať doniesť domov kuriérom (2.5 euro, ak si vyberiete 6 produktov zdarma). Ak by ste si nevedeli vybrať, momentálne je v ponuke „degustačný mix BEZ LEPKU“, ktorý obsahuje všetky produkty vhodné aj pre celiatikov. Degustačný mix obsahuje tieto produkty:

  • Pepek Bezlepok – zloženie: ryžové cirspies, pšenové vločky, kukuričné lupienky, pohánkové lupienky, goji, mrazom sušená černica a čierna ríbezľa, cukor, soľ
  • Bobule v ryži – zloženie: instantná ryžová kaša (cukor, sušený jogurt, instantné mlieko, soľ, probiotické kultúry, mrazom sušené maliny, jahody, čierne ríbezle a černice)
  • Malé chrumkavé ovocie – zloženie: mrazom sušené maliny, jahody, černice, čierne ríbezle a banán)
  • Mixitka bez lepku Čerešňa a mandle –zloženie: datle, višne, kyslé čerešne, kešu, mandle, ryžové chrumky (ryža, cukor, soľ)
  • Mixitka bez lepku Kokos a čokoláda – zloženie: pohánkové vločky, kokos, maslo, plnotučné mlieko, cukor, belgická horká čokoláda (kakaová hmota, cukor, sójový lecitín, vanilka), med, soľ
  • Mixitka bez lepku Protein a Kakao – zloženie: datle, kakaová hmota, kakaové maslo, mliečny proteín, kokosový tuk

Na webstránke máte ku každému produktu vypísané aj nutričné hodnoty.

Okrem vyššie uvedených produktov, ktoré sú obsahom degustačného mixu bez lepku, sú pre nás vhodné aj niektoré „Hotové kaše“, všetky čokolády a samozrejmé suché plody. Každý si namixuje to svoje:).

Ja som si objednala Degustačný mix bez lepku, možem to zhodnotiť asi takto. Všetky Mixitky sú na mňa príliš sladké. Malé sušené ovocie je také zvláštne, kyslo sladké, asi tomu treba prísť na chuť, ja však zostanem radšej pri čerstvom ovocí (možno to využijem na jeseň/zimu). A tá ryžová kaša (Bobule v ryži) mi chutila asi najviac, zaliala som si ju horúcim sójovým mliekom. Pripomína tie raňajkové "express" kaše, trošku aj krupicovú kašu. Ale ako opestrenie nášho jedálnička, minimálne na skúšku, odporúčam. A príde vám to v pekných škatuľkách, ktoré sa dajú využiť na skladovanie naších bezlepkových potravín, rovno ich už máte aj označené :). 

link na webstranku: http://www.mixit.sk/ a na FB: https://www.facebook.com/mixit.sk?fref=ts

 

 

 

 

Hodnotenie:
1 2 3 4 5 0
Pridal: Katka Dugová

Diskusia k magazinu (0)

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.