Máj 2018 - Mesiac bez lepku

pridané: 2.5.2018 o 23:58 | vytlačiť

Bezlepková diéta? Nie je módny trend, no účinný liek, ak ju potrebujete.

Bezlepkový život už zo svojej skúsenosti určite dobre poznáte. Čo však vaši známi? Poznajú riziká spojené s lepkom a sú si istí, že pre nich nie je nebezpečný? Každý z nás by sa mal zaujímať o to, ako naše telo znáša lepok. O to prekvapujúcejšie je, že ešte aj dnes mnohí celiatici o svojom ochorení vôbec netušia! Aby čo najviac ľudí odhalilo svoje prípadné ochorenie spojené s lepkom, štartuje práve teraz osvetová kampaň Máj – mesiac bez lepku

Celiakia, a celkovo všetky formy neznášanlivosti lepku, sa dajú liečiť jediným spôsobom – prísnou bezlepkovou diétou. Bezlepková diéta ako jediná zaručí, že sa povrch tenkého čreva dokáže uzdraviť a všetky nepríjemné prejavy ochorenia úplne zmiznú. S diétou sa však musí pokračovať doživotne, čo dnes, kedy chutné bezlepkové výrobky a suroviny nájdete v každom väčšom supermarkete, nie je taká zásadná komplikácia, ako by sa mohlo na začiatku zdať. Na druhej strane, bezlepková diéta by mala byť – ako každý liek – odporučená lekárom na základe diagnostiky.

Nebojte sa a pozrite sa lepku do očí – za vaše zdravie to rozhodne stojí!

  • Navštívte www.dobrebezlepku.sk
  • Vyskúšajte jednoduchý test, ktorý odhalí prvé príznaky neznášanlivosti lepku, zdarma na webovej stránke.
  • Skonzultujte svoj zdravotný stav s odborníkom zadarmo, zaregistrujte si čas konzultácie na webovej stránke www.dobrebezlepku.sk

 

Bezlepková diéta je len nový prístup k plnohodnotnému životu pre všetky osoby trpiace neznášanlivosťou lepku. Dnes máme k dispozícii kvalitné plnohodnotné potraviny bez lepku. Aj reštaurácie sú povinné informovať o prítomnosti lepku, ale dodržovanie bezlepkovej diéty je predovšetkým o vlastnej dôslednosti a pozornosti. Zistite viac na www.dobrebezlepku.sk.

Vzdelávací projekt “Máj – mesiac bez lepku”, webový portál www.dobrebezlepku.sk a ďalšie aktivity spojené s osvetou prináša taliansky výrobca prémiových bezlepkových potravín Schär.

Hodnotenie:
1 2 3 4 5 3
Pridal: Miloslav Jurík

Diskusia k magazinu (0)

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.