Ďalšie celebrity na bezlepkovej diéte: hádajte kto?

pridané: 20.6.2012 o 21:44 | vytlačiť
Čo majú Zooey Deschanel, Keith Olbermann a Billy Bob Thornton spoločné s tenisovými hviezdami Novakom Djokovicom a Andym Murrayom?

Všetci nejedia lepok.

Podľa výskumu sa za posledných 60 rokov počet prípadov celiakie zvýšil štvornásobne.

Tak, ako stúpa počet ľudí s diagnostikovanou celiakiou a citlivosťou na lepok, tak rovnako stúpa aj počet celebrít, ktoré lepok nekonzumujú z dôvodu celiakie alebo citlivosti naň.

Netýka sa to iba známych športovcov, ako sú tenisové hviezdy Novak Djokovic a Andy Murray, u ktorých si športový úspech vyžaduje vrcholnú kondíciu a efektívny výživový príjem.

Rovnako sa zvyšuje aj množstvo známych hollywoodskych hviezd a iných celebrít, z ktorých mnohí ospevujú ich bezlepkovú diétu.

Napríklad Novak Djokovic priznáva, že prechod na bezlepkovú diétu mu pomohol pri vzostupe a skoro dominantnému postaveniu na profi tenisových podujatiach počas posledného roka.

Výber zo zoznamu celebrít a atlétov, ktorí sú údajne na bezlepkovej diéte z dôvodu celiakie, neznášanlivosti na lepok, alebo z inej príčiny:

Profesionálny(útočník amerického futbalu) Drew Brees, novinárska stálica Heidi Collins, Katherine, vojvodkyňa z Kentu, moderátor spravodajstva Keith Olbermann, herec a spisovateľ Billie Bob Thornton, autorka Sarah Vowell a herečky Zooey Deschanel, Sussie Essman, Jeniffer Esposito, Goldie Hahn, Gwyneth Paltrow, Emily Rossum a Rachel Weisz.

Nezabudnime na dcéru bývalého prezidenta USA Chelseu Clintonovú, ktorej bezlepková svadobná torta, spôsobila veľký rozruch.

S rastúcou informovanosťou o celiakii a rastúcim záujmom o všetky bezlepkové záležitosti môžeme teda počítať s tým, že v médiách budeme častejšie vídať celebrity a atlétov, ktorí nekonzumujú lepok.

A než zagúľate očami, uvedomte si, že zvýšená informovanosť o celiakii a bezlepkovej diéte sú pozitívnym efektom propagácie bezlepkovej diéty zo strany špičkových atlétov a celebrít.

Jefferson ADAMS

Jefferson Adams je spisovateľ na voľnej nohe žijúci v San Franciscu. Jeho básne, eseje a fotografie sa objavili okrem iného objavili aj v Antioch Review, Blue Mesa Review, Caliban, Hayden je Ferry recenzie, Huffington Post, Mississippi Review a Slate.

Uverejnené s láskavým dovolením Celiac.com

Preložila firma Grandslam MB, s.r.o. – partner portálu Celiakia.sk
Hodnotenie:
1 2 3 4 5 0
Pridal: milos

Diskusia k magazinu (0)

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.