Brew bar (Fresh Market- stará Ikea), Bratislava

pridané: 27.6.2015 o 08:19 | vytlačiť

V bratislavskom Fresh Markete (kedysi Ikea) je mnoho obchodíkov so zdravou výživou a jedál vhodných pre nás celiatikov. Okrem týchto predajní tam nájdete aj Brew bar, kde si môžete dať bezlepkové koláče. Majú tam aj jeden bezlaktózový - makový. Zloženie koláčov si môžete pozrieť v priloženej fotke aj nižšie pod textom. My sme si dali gaštanovú tortu, tú určite odporúčam, tak si predstavujem tortu :). Lepšia než mnohé lepkové, ktoré som kedysi jedávala. Cesto je robené z gaštanového pyré a vajec, ochutené rumom, čo mu pridalo super chuť, plus ríbezľový džem cesto osviežil. Ešte teraz sa mi o tej torte sníva :D. Dali sme si aj makový bezlepkový (nie ten bezlaktózový) so 70% čokoládou navrchu. Tak ten je podľa mňa nevydarený, pretože horká čokoláda a mak mi nejdú dokopy. Horkosť čokolády spolu s makom sa zdá, ako keby jete len horký mak. Mohli radšej zvoliť mliečnu čokoládu. Čiže ak tam pôjdete, určite odporúčam tú gaštanovú tortu.  Avšak nepečú si ich sami, koláče im dodáva Home Bakery a Pekáreň Zrnko. 

Stihnete si nakúpiť a posedieť v kaviarničke už len do 30.júna. Akurát dnes 27.6.2015 prebieha výpredaj zásob, kto máte čas, môžte si nakúpiť potraviny so zľavou. Cez leto bude zatvorené a na jeseň bude otvorený nový Freshmarket, tešíme sa na novinky:). 

zloženie koláčov

Gaštanová torta: vajcia, gaštanové pyré, smotana na šľahanie, ríbezľový džem, rum (alergény 3,7)

Koláčik bez lepku, laktózy a pridaného cukru: hrušky, polenta, hrozienka, jablká, mak, čokoláda, med (alergény žiadne)

Makový bezlepkový: mak, vajcia, prášok do pečiva, cukor, orechy, mandle, škorica, šľahačka, slivkový lekvár, 70% čokoláda (alergény: 3,7,8,12)

odkaz na webstránku Freshmarketu: http://www.freshmarket.sk/

odkaz na kaviareň v našom katalógu Kde sa najete: http://www.celiakia.sk/kde-sa-najete/brew-bar-fresh-market-stara-ikea-bratislava?rsid=162

 

 

Hodnotenie:
1 2 3 4 5 0
Pridal: Katka Dugová

Diskusia k magazinu (0)

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.