ZŤP a odvody do zdravotnej poisťovne

pridané: 2.10.2006 o 22:53 | vytlačiť
Nakoľko som sa dočítala aj rôzne nepresné informácie ohľadne odvodov do zdravotnej poisťovne, dala som si tú námahu a zistila som, že držitelia preukazu ZŤP majú nárok na zníženú sadzbu odvodov do zdravotnej poisťovne. Prečítala som si komentár k zákonu č. 580/2004 o zdrav. poistení, v ktorom definuje osoba, ktorá má nárok na zníženú sadzbu poistného:

Za osobu so zdravotným postihnutím sa posudzuje každá osoba, ktorá je držiteľom preukazu ZŤP bez ohľadu na to, či poberá kompenzáciu, alebo je poberateľom invalidného dôchodku. V prípade, že niekto nie je držiteľom preukazu, postupuje sa pri posudzovaní, či má nárok na zvýhodnenú sadzbu, podľa toho aký má pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť.
Takže prečo by sme platili viac, keď nemusíme a nehovoriac o tom, že sa naplatíme až-až. Viete určite o čom hovorím.
Monika
Hodnotenie:
1 2 3 4 5 0
Pridal: Monika17

Diskusia k magazinu (2)

 • napísal:
  používateľ:
  claire
  pridané:
  11:53 3.10.2006

  Žiaľ, pre asi všetky mzdárky je to problém... Tá u nás v práci mi to doteraz akosi "neakceptuje". Monika, nevieš aký formulár treba mzdárke odovzdať?

 • napísal:
  používateľ:
  Monika17
  pridané:
  12:23 3.10.2006

  Ja som SZČO, vyplnila som jedno tlačivo v zdrav. poisťovni a odovzdala som fotokópiu preukazu. Ja by som sa na tvojom mieste informovala osobne alebo telefonicky v zdrav. poisťovni. Podľa mňa je to len neochota mzdovej účtovníčky. Netreba sa nechať. Poprípade sa to dá doriešiť v ročnom zúčtovaní odvodov. Držím palce.

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.