výhody preukazu ZŤP

pridané: 15.11.2007 o 10:00 | vytlačiť
Ahojte. Chcem sa podeliť s dobrou správou. Vlastníci ZŤP neplatia konces.poplatky. V sep. dcéra dostala preukaz v okt. som nabehla na poštu a v novembri už v sipo neplatím konc.popl. Treba si ísť na poštu vypýtať tlačivo na odhlásenie konc. popl. ak sa jedná o člena domácnosti napr. deti, treba napísať čestné prehlás. že darujete telev. a rádiový prijímač majit. preukazu ZŤP. Odovzdať to na pošte a hlavne nenechať sa odbiť a čakať.

Hodnotenie:
1 2 3 4 5 0
Pridal: saska99

Diskusia k magazinu (6)

 • napísal:
  používateľ:
  maka
  pridané:
  15:26 12.12.2007

  Ahoj. A koľko rokov má tvoja dcéra? Môj syn má 3,5 roka môžem to napísať aj na neho?

 • napísal:
  používateľ:
  saska99
  pridané:
  13:48 13.12.2007

  Dcéra má 17 rokov. Treba vyskúšať. Mám pocit, že je to len pro formu.Veď vlastne obaja sú len deti. Napíšeš, že tel a rozhl. prijímač daruješ svojmu synovi. Vyplníš tlačivko čo ti dajú na pošte a nedať sa odbiť a trvať si na svojom. Som zvedavá ako dopadneš. Ozvi sa. Ahoj.

 • napísal:
  používateľ:
  maka
  pridané:
  23:47 13.12.2007

  Ahoj. Tak ja to vyskúšam, ale nemôže sa mi stať že za niekoľko mesiacov alebo rokov budú odomňa požadovať spätné doplatenie? A ty si to dala napísať na dcéru? A teraz ti chodí SIPO 0,-Sk alebo vôbec ti nechodí. Ako sa presne volá to tlačivo? Ďakujem za odpoveď.

 • napísal:
  používateľ:
  saska99
  pridané:
  20:09 15.12.2007

  Tlačivko dostaneš na pošte a je to tlačivo evidencia platiteľov konces.popatkov - prihlásenie,zmena, odhlásenie. Vyplníš ho na meno, koho je uvedené na SIPO tlačive, priložíš to čestné prehlásenie a taktiež som zabudla asi to najdôleitejšie - fotokópiu preukazu ZŤP syna. No a ja som dala žiadosť, niekto tam hore mi to schválil, takže nemusíš sa báť o spätné doplatenie. A SIPO mi už chodí bez poplatku.Žiaľ asi vlastníci preukazu majú takúto možnosť len o tom nevedia, alebo si to nevedia vybaviť. . Takže držím palce. Ahoj Inak keď som to vybavovala tak na pošte na mňa pozerali akože čo to od nich chcem, ale keď som mala to tlačivko tak som im to len odovzdala bez komentára a čakala. Veď ich sa to netýka schvaľujú to asi v rade STV a rozhlasu alebo kde.

 • napísal:
  používateľ:
  marijana1
  pridané:
  12:24 26.2.2008

  Prosimvas a ako ste pisali to cestne prehlasenie ze darujete dcere prijimace,je na to nejake tlacivo alebo len ja napisem rukou? kedze platitel v nasej domacnosti je zdrava osoba,moja babka ma ztp 20 rokov a ja 3 roky,ale platic je zdrava osoba,mame aj my narok na vratenie poplatkov za minule roky?nerozumiem tomu. V tlacive z posty je napisane platitel-treba uviest meno,ale cie?osoby so ztp alebo toho kto doteraz platil? som z toho jelen dakujem za radu,prosim odpiste ak viete cosi

 • napísal:
  používateľ:
  marijana1
  pridané:
  12:38 26.2.2008

  lebo tam je cestne vyhlasenie a dve moznosti: ODHLASENIE-NEVLASTNENIE PIJIMACA alebo PRIHLASENIE/ZMENA-DOCHODCA cestne vyhlasujem ze som poberatelom dochodku a nezijem v spol.domacnosti s inou osobou s pravidelnym prijmom zo zarobkovej cinnosti. Ale ani jedno ani druhe sa mi nehodi,co to mam preciarknut a napisat novy papier?alebo do toho vpisat ze mi daruju prijimace?

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.