Bezplatná donáška liekov a zdravotníckych potrieb

pridané: 12.6.2007 o 09:00 | vytlačiť
Pacienti v Bratislave uvítali novú službu. Bezplatnú donášku liekov a zdravotníckych potrieb využívajú predovšetkým pacienti, ktorým sú opakovane predpisované lieky a zdravotnícke pomôcky na jeden, prípadne dva mesiace. Odporúčanie dostanú od svojho praktického lekára, alebo zdravotnej sestry.

V prípade záujmu majú pacienti možnosť vyplniť prihlasovací lístok na donášku liekov, alebo kontaktovať spoločnosť, ktorá bezplatnú službu prevádzkuje. Následne pacienta, alebo rodinného príslušníka navštívia pracovníci spoločnosti donáškovej služby, aby podpísaním zmluvy vyjadrili súhlas so sprostredkovaním prevzatia receptu treťou osobou. Zmluva je súčasne dokladom o prijatí služby donášky liekov, za ktorú pacient neplatí. Potom stačí už len telefonické objednanie svojich liekov. Spoločnosť, ktorá donášku realizuje zvyčajne každý utorok (v prípade dohody aj v iný deň) prevezme recepty od praktických a odborných lekárov, a v stredu lieky a zdravotnícke potreby doručí pacientom priamo na miesto, ktoré si určia. V prípade, ak sa za lieky dopláca, dostanú pacienti s liekmi aj doklad z registračnej pokladne a pri doručení liekov uhradia štandardný doplatok.

Pacienti, ktorí majú záujem o bezplatnú donášku liekov, zdravotníckych pomôcok, podložiek, plienok, ale aj nápojov či bezlepkovej múky, môžu kontaktovať svoju zdravotnú sestru, alebo získať viac informácií na telefónnom čísle 0918 660 264.

Donáškovú službu liekov využívajú nielen ľudia so zníženou pohyblivosťou, ale aj zaneprázdnení ľudia, či tí, ktorým je nepríjemné vyberať si lieky priamo v lekárni.

Zdroj: www.bratislava.sk
Hodnotenie:
1 2 3 4 5 0
Pridal: milos

Diskusia k magazinu (0)

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.