Mc Donald´s (Mc Café)

pridané: 24.5.2015 o 09:00 | vytlačiť

Vo väčšine prevázdok Mc Café už ponúkajú bezlepkové a bezlaktózové torty, ide o jahodovo-smotanovú a mandarínkovo-smotanovú tortu. Je to uvedené aj v nápojovom lístku a takisto aj označené vo vitrínke ako bezlepkové.

Avšak musím vás upozorniť, že sa ešte treba vždy pýtať, či sa jedná o bezlepkové, pretože väčšina prevázdok ešte dopredáva tie pôvodné s lepkom. Ako mi bolo povedané, keď sa várka lepkových dopredá, už budú v predaji len bezlepkové. Kontaminácie by sme sa nemali obávať, sú to mrazené torty dovážané v krabiciach a personál vie, že ich nemá zamieňať na pláto s inými tortami. Prikladám aj zloženie tort. 

Ja som mala zatiaľ možnosť ochutnať mandarínkovo-smotanovú tortu. Cesto je podľa mňa dosť suché a presladené a ten mandarínkový kompót navrchu tiež nič moc. Torta je síce celkom veľká, ale nebudete mať problém zjesť ju celú, pretože je ľahká. Ale cena privysoká (2,60 Eur). 

V Mc Donalde je okrem týchto tort pre nás vhodných viaceno výrobkov, alergény majú vyznačené v jedálnom lístku, ak by nemali, na požiadanie vám ich predložia. Väčšina prirozdene bezlepkových jedál ako hranolky a šaláty, takisto zmrzliny bez pridania keksíkovych posýpok sú pre nás "bezpečné" (neviem, či to môžem takto nazvať, o nutrične vyváženom jedle z ponuky Mc Donald vám hovoriť nemusím :) Ale zato tá zmrzka je super ;). Tie torty ma akosi neoslovili, ale je fajn mať možnosť dať si ich ku káve.

Prikladám aj zoznam výrobkov, ktoré neobsahujú lepok, v PDF som ho našla len z roku 2011 a pre ČR, ale keďže je to jedna sieť a vela sa toho nezmenilo, platí to aj pre prevádzky na Slovensku. 

Celú ponuku jedál, alergény ako aj zoznam prevádzok si môžete pozrieť aj na ich stránke. 

link na webstránku https://www.mcdonalds.sk

 

 

 

Hodnotenie:
1 2 3 4 5 2
Pridal: Katka Dugová

Diskusia k magazinu (1)

 • napísal:
  používateľ:
  Agatha
  pridané:
  19:50 1.6.2015

  Pripájam aktuálny zoznam bezlepkových výrobkov kt. mi dnes z Mc Donald's poslali: Výrobky v restauracích McDonald’s ČR , které neobsahují lepel Stav k 16.2.2015 Bramborové Hranolky Omáčky a ochucovadla: Barbecue omáčka Kari omáčka Chilli omáčka Hořčicová omáčka Kečup Pommes Frites Omáčka Saláty: Zahradní salát Salátové zálivky Jogurtová zálivka 50 ml Sýrová zálivka 50 ml Zálivka 1000 ostrovů 50 ml Caesar zálivka 40 ml Olivový olej 10ml Balsamico ocet 5ml Dezerty: Fruit mix Shake s jahod. příchutí Shake s vanil. příchutí Shake Deluxe se šlehačkou jahodový Shake Deluxe se šlehačkou vanilkový Zmrzlinový pohár karamelový Zmrzlinový pohár čokoládový Zmrzlinový pohár jahodový McFlurry zmrzlina Oříšky posypka Jahodová poleva (Strawberry topping) Čokoládová poleva Karamelová poleva Nápoje: CocaCola CocaCola - light CocaCola Zero Fanta Pomeranč Sprite Pomerančový džus Ledový čaj Jablečný džus Rauch Perlivá minerální voda - Aquarell neperlivá voda - Vittel Horká čokoláda Espresso Káva Cappuccino (dekorace kakao nebo skořice) Ledova kava Caffe Latte 0.3 čaj Snídaně Nutella Bramborová placička "Hash brown"  Dočasná nabídka: Bramborové spirály Deluxe omáčka Brusinková omáčka

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.