Ikea (Bratislava)

pridané: 1.5.2015 o 11:09 | vytlačiť

NOVINKA - možnosť zakúpenia mandľovej torty Daim v predajnej časti Ikea 

Mandľovú tortu s čokoládou a kúskami karamelu, ktorú ste si doteraz mohli dať len v reštauračnej časti, si už môžete zakúpiť aj mrazenú v krabici domov. Nachádza sa v mraziarenských boxoch ako ostatné torty. Je to tá istá, ktorá je hore v reštaurácií, akurát bez šľahačky. Ja som sa veľmi potešila, pretože mne chutí táto mandľová najviac a ani ma nenapadlo, že sa jedná o Daim čokoládu (a tá čokoláda Daim mi samotná nidky nejako extra nechutila). Kto tortu neochutnal ešte nikdy ani v reštaurácií, tak by som ju prirovnala niečo medzi Snickers tortou a Marlenkou. Ale táto Ikea vyhráva, aj keď je mega sladká :). Chutí dobre aj celkom rozmrazená, aj zmrazená ako zmrlina. Štyristogramové balenie stoji 4,99 Eur. 

 

 

******************************************************************************************

    To, že Ikea tortičky sú bezlepkové, nie je žiadna novinka. Avšak pre tých, ktorí to nezaregistrovali, napíšem vám niečo o nich :).

     Viem, že niekto by to mohol odsudzovať, že ide mrazený polotovar, no ale nenapchávame sa tým predsa každý deň, čiže ja vám ich pri návšteve Ikea len odporúčam, sú fakt dobré.

     Ak pôjdete na obed do jedálenskej časti, z bezlepkových zákuskov máte na výber mandľovú tortu (ak máte Ikea family kartu, tak stojí len 99 centov plus káva zdarma, inak 1,29 Eur) a mandľovú tortu s kúskami karamelu. Obidve sú dobré, no tá s kúskami karamelu mi chutí viac – tú si vyberajú najčastejšie aj ostatní, ktorí  majú na výber aj z iných zákuskov.

     V nákupnej časti pri rýchlom občerstvení majú v chladiacich boxoch okrem spomínaných dvoch aj  ďalšie bezlepkové torty – mandľovú s horkou čokoládou a tortu z piškótového cesta s tvarohovým krémom a čučoriedkovou polevou. Tieto dve som ešte neochutnala, ale predpokladám, že chutia podobne dobre.  Tie bohužiaľ v jedálenskej časti nikdy neponúkajú. 

 

odkaz na webstranku: http://www.ikea.com/sk/sk/store/Bratislava_store/bratislava_restcafe

odkaz na reštauráciu v našom katalógu: http://www.celiakia.sk/kde-sa-najete?rsid=156

Hodnotenie:
1 2 3 4 5 3
Pridal: Katka Dugová

Diskusia k magazinu (0)

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.