Liek, ktorý môže znížiť toxicitu lepku u celiatických pacientov

pridané: 19.7.2012 o 05:00 | vytlačiť
BioLineRx, biofarmaceutická vývojová spoločnosť oznámila výsledky predklinických skúšok, ktoré poukazujú na to, že ich zlúčenina BL-7010, čo je orálne prijímaná liečba pre celiatikov, znižuje toxické účinky lepku u celiatických pacientov.

Zistenia, ktoré boli uverejnené vo februárovom vydaní časopisu Gastroenterology, poukazujú na to, že BL-7010, ktorá sa predtým označovala P(HEMA-co-SS, znižuje lepkovú toxicitu znižovaním telesného trávenia pšeničného lepku.

Zistenia poukazujú tiež na to, že BL-7010 zlepšuje imunitnú reakciu na lepok u hlodavcov, a tiež zabraňuje lepku spôsobovať patologické poškodenie tenkého čreva.

Rovnako si všimli, že BL-7010 sa neabsorbuje systematicky, čo naznačuje , že neutralizujúce účinky lieku na lepok sú pravdepodobne bezpečné.

Tieto údaje poukazujú na liečebný účinok BL- 7010 pri znižovaní alebo blokovaní porúch spôsobených lepkom u ľudí s celiakiou.
Keďže môže byť ťažké dodržať prísnu celoživotnú bezlepkovú diétu, fakt, že BL–7010 môže oslabiť imunitnú reakciu na lepok a významne znížiť následné poškodenie tenkého čreva, naznačuje, že tento liek alebo iné podobné lieky môžu byť prospešné pri zlepšení kvality života miliónov celiatických pacientov.

Zdroj:
http://www.news-medical.net/news/20120222/BioLineRx-BL-7010-may-reduce-gluten-toxicity-in-patients-with-celiac-disease.aspx

Jefferson ADAMS

Jefferson Adams je spisovateľ na voľnej nohe žijúci v San Franciscu. Jeho básne, eseje a fotografie sa objavili okrem iného objavili aj v Antioch Review, Blue Mesa Review, Caliban, Hayden je Ferry recenzie, Huffington Post, Mississippi Review a Slate.

Uverejnené s láskavým dovolením Celiac.com

Preložila firma Grandslam MB, s.r.o. – partner portálu Celiakia.sk
Hodnotenie:
1 2 3 4 5 0
Pridal: milos

Diskusia k magazinu (0)

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.