Spravte si chutné ráno bez gluténu

pridané: 9.6.2016 o 22:22 | vytlačiť

Zoznam potravín, ktoré by sa nemali pri celiakii konzumovať je síce dlhý, ale zďaleka sa nemusíte vzdávať všetkých dobrôt.

Nestlé Corn Flakes - čokoládové 

Celiakia, celoživotná choroba spôsobená reakciou imunitného systému na glutén (lepok), bielkovinu, ktorá sa nachádza napríklad v pšenici alebo jačmeni, je liečiteľná iba dodržiavaním špeciálne vyváženej stravy.

Skutočne bez gluténu?

Glutén je prítomný v potravinách vyrobených z pšenice, raže a jačmeňa ale neobsahujú ho všetky obilniny. Naopak, nie všetky potraviny, ktorých zložky glutén neobsahujú, sú aj skutočne bezgluténové. Ako je to možné? Jednoducho sa počas výroby dostanú do kontaktu s inými potravinami. Dobrým príkladom sú kukuričné výrobky, ktoré môžu obsahovať rôzne pridané látky, ako jačmenný slad, a tým pádom sa stávajú pre celiatikov nevhodné. 

Celiakia alebo zdravý životný štýl?

„V Nestlé je pre nás dôležité, aby si aj celiatici mohli vybrať na raňajky komplexné cereálie s vyváženou chuťou a dostatočnou nutričnou hodnotou v súlade s ich špeciálnymi potrebami,” hovorí Bernadett Kiss-Tóth, dietologička spoločnosti Nestlé Maďarsko, a dodáva, že pestrá a vyvážená strava spojená s aktívnou životosprávou je nevyhnutná pre udržanie dobrého zdravotného stavu. Chutné bezgluténové raňajky si však môžu pripraviť aj tí, ktorí na celiakiu netrpia.

Sýte a chutné raňajky

Pre tých, ktorí hľadajú chutné a zaručene bezgluténové výrobky, ponúkajú cereálie Nestlé od roku 2015 chrumkavé bezgluténové kukuričné lupienky CORN FLAKES v troch verziách:

- tradičnej verzii bez príchute

- medovo-arašidovej príchuti

- čokoládovej príchuti   

Každá z nich obsahuje 5 vitamínov, ako napríklad vitamín B2, vitamín B6 a kyselinu listovú. Chrumkavé kukuričné lupienky s lahodnou čokoládovou príchuťou, novinku CORN FLAKES Chocolate, môžete od 1. mája zakúpiť v predajniach Tesco, Billa, Coop Jednota alebo Kaufland.

Chcete vyhrať raňajkový balíček bez gluténu? Zapojte sa do našej súťaže o produkty Nestlé CORN FLAKES na facebooku celiakia.sk a odpovedzte do komentárov na súťažnú otázku. Odmeníme až 5 z vás! Súťaž končí 22.6.2016. Informácie o výhercoch zverejníme na FB stránke www.facebook.com/Celiakia.sk.

Hodnotenie:
1 2 3 4 5 0
Pridal: Miloslav Jurík