Pilsner Urquell

pridané: 14.9.2004 o 17:19 | vytlačiť
Ahojte, vsetci milovnici piva,
mam pre vas dobru spravu. Precitajte si dole prilozeny mail a urcite sa budete usmievat. Inak sprava je aktualna, dnes rano mi spolocnost odpovedala na moju otazku vhodnosti tohto piva pre celiatikov.
Takze krasny den a na zdravie ;)
JanaVážená pani,
děkujeme za Váš zájem o naše produkty.
K Vašemu dotazu na obsah gliadinu v našich pivech zasílám výsledky zkoušek,
které jistě udělají radost Vám i dalším milovníkům piva s alergií na gliadin. Podle našich znalostí jediný druh piva, který by lidé nemocní celiakií neměli konzumovat je pšeničné pivo, které obsahuje 60 až 100 mg gliadinu v 1 litru. Piva vyráběná pouze z ječného sladu mají obecně nižší hodnotu gliadinu, neboť ječné bílkoviny mají odlišné složení od pšeničných bílkovin. Mezi pivy vyráběnými z ječného sladu existují malé rozdíly, dané jak druhem a kvalitou ječmene, tak technologií výroby piva. Pivo Pilsner Urquell obsahuje lepek, ale minimální množství a to 0,25 mg na 1 l, což je pro dodržování bezlepkové diety v pořádku.
Přejeme Vám příjemný den.

S pozdravem
Dagmar Hladná
Supervize infolinky společnosti PP,a.s.
Tel.: 2 51 020 020
E-mail: pilsner@dmms.cz
Hodnotenie:
1 2 3 4 5 3
Pridal: Janula

Diskusia k magazinu (6)

 • napísal:
  používateľ:
  ivan77
  pridané:
  10:27 16.9.2004

  To by bolo super, ak by tam nebolo ani 0,25 mg na 1 l. Myslíte, že sa oplatí to risknúť? Na druhej strane - ktovie kde, čo, kedy zjeme aj s väčším obahom lepku... Kto vyskúša, nech dá vedieť :)

 • napísal:
  používateľ:
  Janula
  pridané:
  11:36 17.9.2004

  Pravdupovediac, ja to pivko pijem uz dlhsiu dobu. Niekde som totiz citala, ze obsahuje take mnozstvo lepku, ktore je pre celiatikov prijatelne. Spolocnost som kontaktovala len preto, ze v lete som mala nejake tie opekacky a grilovacky a pila som ho castejsie, no a chcela som si byt ista, ci je to ok. Na mojom zdravotnom stave som ziadne zmeny nezbadala. Takze toto je moja skusenost. Jana

 • napísal:
  používateľ:
  Los
  pridané:
  12:20 17.9.2004

  A neviete aj o nejakom slovenskom pive, ktoré by obsahovalo takú nízku hľadinu lepku, ako Pilsner? Nikto z vás nekontaktoval Topvar, Šariš, atd?

 • napísal:
  používateľ:
  Dako
  pridané:
  12:30 30.9.2004

  U mňa plnosť vznikla po pive. Preto ho už nepijem.

 • napísal:
  používateľ:
  Milan147
  pridané:
  16:14 1.8.2022

  Bolo by dobré tento príspevok konečne zmazať, pretože je to len a len klamanie aktuálnych celiatikov. Nik si neprečíta z ktorého roku je toto vyjadrenie výrobcu a potom sa nájdu celiatici čo si prečítajú len informáciu \"Pivo Pilsner Urquell obsahuje lepek, ale minimální množství a to 0,25 mg na 1 l, což je pro dodržování bezlepkové diety v pořádku.\" Ale aj tak by ma zaujímalo ako sa pivovar dostal k tvrdeniu, že v roku 2004 bolo v pive 0,25 mg lepku a dnes ho tam je cez 70 mg. Žeby si pani Hladná urobila svoju stupnicu a k údaju v miligramoch ešte pridala desatinnú čiarku?

  • napísal:
   používateľ:
   celiatik101
   pridané:
   20:10 2.5.2023

   Presne tak. Ja som si mylne na základe tohto vlákna myslel že Plzeň ako celiatik môžem piť a že obsah lepku je menej ako 20 mg/kg. To nie je pravda - celiatci piť Plzeň nemôžu. Možno ľudia s intoleranciou lepku, ale celiatici nie. Kontaktoval som priamo Plzeň cez https://www.prazdroj.sk/kontakty a teda prazdroj@asahibeer.sk a komunikácia bola nasledovná: Dobrý deň prajem, som celiatik a chcem sa u Vás informovať koľko miligramov lepku obsahuje pivo Plzeň na jeden liter. Na jednom slovenskom fóre som našiel informáciu že je to 0,25mg lepku na 1l a to by bolo v poriadku pre celiatikov. Avšak to info je ze 2004 a nejaký pán tam v roku 2022 pridal komentár že info je zastaralé a v skutočnosti je na 1l piva miligramov lepku oveľa viac. Chcem sa teda informovať priamo u Vás. Ďakujem za odpoveď a pekný zvyšok dňa prajem. a odpoveď bola takáto: Dobrý deň, pivo Pilsner Urquell určite nespĺňa limit, aby mohlo byť považované za bezlepkové (obsah lepku menej ako 20 mg/kg). Obsahom lepku by mohlo vyhovovať tvrdeniu, že je s veľmi nízkym obsahom lepku, t.j. do max. 100 mg/kg. Naše pivá vrátane Pilsner Urquell však nie sú určené pre zvláštnu výživu, takže následky ich konzumácie na zdravotný stav ľudí s celiakiou musí zvážiť každý konzument individuálne. Samozrejme pri zodpovednom pití piva, ako alkoholického nápoja. Tu je tento princíp obzvlášť dôležitý. Podľa platnej legislatívy a na základe najnovších metód merania je obsah lepku v našich pivách nasledovný: Všetky svetlé spodne kvasené piva z produkcie Plzeňského Prazdroja, a. s. by mohli byť podľa nariadenia o zložení a označovaní potravín vhodných pre osoby s neznášanlivosťou lepku, označené ako \"pivo s veľmi nízkym obsahom lepku\" (t.j. do 100 mg/kg). V závislosti na použitej surovine sa obsah gluténu v jednotlivých šaržiach produktu môže líšiť. Obsah gluténu v našom pive pravidelne nekontrolujeme. Z tohto dôvodu môžeme garantovať iba to, že jeho obsah nepresahuje 100 mg/l. Vplyv jeho konzumácie na zdravotný stav celiatika sa môže prípad od prípadu výrazne líšiť. Každý celiatik by mal preto zvážiť, či a aký nápoj môže vypiť. Vzhľadom k individuálnym prejavom doporučujeme sa pred konzumáciou poradiť s ošetrujúcim lekárom. S prianím príjemného dňa -- Infolinka Spoločnosti Plzeňský Prazdroj Slovensko email : prazdroj@asahibeer.sk tel. : 0850 111 258 prac. doba infolinky je v pracovné dni od 08:00 do 17:00 hod. Takže nie, celiatici piť Plzeň nemôžu. Pivo Plzeň nie je bezlepkové.

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.