Pilsner Urquell

pridané: 14.9.2004 o 17:19 | vytlačiť
Ahojte, vsetci milovnici piva,
mam pre vas dobru spravu. Precitajte si dole prilozeny mail a urcite sa budete usmievat. Inak sprava je aktualna, dnes rano mi spolocnost odpovedala na moju otazku vhodnosti tohto piva pre celiatikov.
Takze krasny den a na zdravie ;)
JanaVážená pani,
děkujeme za Váš zájem o naše produkty.
K Vašemu dotazu na obsah gliadinu v našich pivech zasílám výsledky zkoušek,
které jistě udělají radost Vám i dalším milovníkům piva s alergií na gliadin. Podle našich znalostí jediný druh piva, který by lidé nemocní celiakií neměli konzumovat je pšeničné pivo, které obsahuje 60 až 100 mg gliadinu v 1 litru. Piva vyráběná pouze z ječného sladu mají obecně nižší hodnotu gliadinu, neboť ječné bílkoviny mají odlišné složení od pšeničných bílkovin. Mezi pivy vyráběnými z ječného sladu existují malé rozdíly, dané jak druhem a kvalitou ječmene, tak technologií výroby piva. Pivo Pilsner Urquell obsahuje lepek, ale minimální množství a to 0,25 mg na 1 l, což je pro dodržování bezlepkové diety v pořádku.
Přejeme Vám příjemný den.

S pozdravem
Dagmar Hladná
Supervize infolinky společnosti PP,a.s.
Tel.: 2 51 020 020
E-mail: pilsner@dmms.cz
Hodnotenie:
1 2 3 4 5 4
Pridal: Janula

Diskusia k magazinu (5)

 • napísal:
  používateľ:
  ivan77
  pridané:
  10:27 16.9.2004

  To by bolo super, ak by tam nebolo ani 0,25 mg na 1 l. Myslíte, že sa oplatí to risknúť? Na druhej strane - ktovie kde, čo, kedy zjeme aj s väčším obahom lepku... Kto vyskúša, nech dá vedieť :)

 • napísal:
  používateľ:
  Janula
  pridané:
  11:36 17.9.2004

  Pravdupovediac, ja to pivko pijem uz dlhsiu dobu. Niekde som totiz citala, ze obsahuje take mnozstvo lepku, ktore je pre celiatikov prijatelne. Spolocnost som kontaktovala len preto, ze v lete som mala nejake tie opekacky a grilovacky a pila som ho castejsie, no a chcela som si byt ista, ci je to ok. Na mojom zdravotnom stave som ziadne zmeny nezbadala. Takze toto je moja skusenost. Jana

 • napísal:
  používateľ:
  Los
  pridané:
  12:20 17.9.2004

  A neviete aj o nejakom slovenskom pive, ktoré by obsahovalo takú nízku hľadinu lepku, ako Pilsner? Nikto z vás nekontaktoval Topvar, Šariš, atd?

 • napísal:
  používateľ:
  Dako
  pridané:
  12:30 30.9.2004

  U mňa plnosť vznikla po pive. Preto ho už nepijem.

 • napísal:
  používateľ:
  Milan147
  pridané:
  16:14 1.8.2022

  Bolo by dobré tento príspevok konečne zmazať, pretože je to len a len klamanie aktuálnych celiatikov. Nik si neprečíta z ktorého roku je toto vyjadrenie výrobcu a potom sa nájdu celiatici čo si prečítajú len informáciu \"Pivo Pilsner Urquell obsahuje lepek, ale minimální množství a to 0,25 mg na 1 l, což je pro dodržování bezlepkové diety v pořádku.\" Ale aj tak by ma zaujímalo ako sa pivovar dostal k tvrdeniu, že v roku 2004 bolo v pive 0,25 mg lepku a dnes ho tam je cez 70 mg. Žeby si pani Hladná urobila svoju stupnicu a k údaju v miligramoch ešte pridala desatinnú čiarku?

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.