Penne Carbonara cestoviny od firmy Semper

pridané: 30.5.2013 o 09:12 | vytlačiť

 

  •   bezlepková zmes cestovín s práškovou omáčkou z vajec a slaniny
  •   stačí pridať iba vodu
  •   ideálne na doma aj na cesty

Zloženie:

cestoviny 75% (kukuričná múka), škrob tapioca, slanina 4,5%, srvátka, vajcový prášok, soľ, sušená smotana, extrakt kvásku, kurací extrakt, cibuľa, rastlinný tuk, dochucovadlá (zeler) syrový prášok 0,2%, pažítka, korenie. Obsah soli v pripravovanom jedle 0,8%.

Použitie uvedené na obale:

Dajte do hrnca všetky prísady spolu s 350 ml studenej vody a zamiešajte. Miešajte pravidelne, priveďte do varu, znížte teplotu, nechajte 10 min. slabo vrieť a miešajte pokiaľ bude jedlo pripravené.

Krajina výroby: Taliansko

Hmotnosť: 95 g / 1 porcia

Obal:

Cestoviny sú balené v pevnom papierovom obale, na prednej strane je obrazne znázornený postup prípravy, fotka cestovín a znak bezlepkového výrobku. Na zadnej strane je zloženie v 4 jazykoch, spôsob prípravy v slovenskom jazyku slovne, animačne a kontaktné údaje na výrobcu.

Hodnotenie:

Príprava cestovín je nenáročná, cestoviny sa vsypú do zimnej vody podľa návodu a varia sa. Musia sa ale celú dobu miešať, lebo inak sa zlepia. Ja som ich varila asi o tri minúty menej ako sú v návode, lebo cestoviny už boli mäkké a nechcela som ich rozvariť. Neboli suché, omáčky bolo dostatok, bola hustejšia, pre mňa dostatočne ochutená. Chýbalo mi tam ešte okrem kúskov slaninky niečo, možno šampiňóny alebo troška syra, ale ako rýchla alternatíva obeda to bolo super. Vhodné ako rýchly obed pre jednu osobu doma, alebo na cestách, na dovolenku, stanovačku.

 

 Tieto cestoviny si môžete kúpiť v internetovom obchode na www.cilka.sk a ak v týždni od 29.05.2013 do 06.06.2013 uvediete pri svojom nákupe do poznámky heslo Celiakia.sk, bude vám automaticky odrátaná zľava 10% z nákupu tohto tovaru.

 

 

Hodnotenie:
1 2 3 4 5 0
Pridal: zuzanab

Diskusia k magazinu (0)

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.