Mladý jačmeň / zelený jačmeň

pridané: 2.5.2008 o 05:00 | vytlačiť
Mladý jačmeň býva v súčasnosti propagovaný a ospevovaný mnohými superlatívmi a vzbudzuje na seba čoraz väčšiu pozornosť. Popisovaný býva nasledovne:

"Mladý jačmeň / zelený jačmeň / obsahuje v porovnaní s pšenicou 25x viac draslíka, 37x viac vápnika, viac ako dvojnásobok horčíka, 5x viac železa, ale o polovicu menej fosforu - prvku, ktorý prebýva vo väčšine požívatín.
Obsahuje takisto významné množstvo mangánu a zinku. Mladý jačmeň / zelený jačmeň / obnovuje acido-alkalickú rovnováhu. Je 2x účinnejší ako špenát, najucelenejšia zásadotvorná strava. Mladý jačmeň / zelený jačmeň / obsahuje vitamíny, ktoré aktivujú enzýmy pomáhajúce pri prevencii ochorení a patologických stavov. Mladý jačmeň / zelený jačmeň / má vysoký obsah betakaroténu, vitamínu C, E a vitamínov radu B: B1, B2, B3, B6, biotínu, kyseliny listovej, kyseliny pantotenovej a cholínu, príbuzného vitamínu B.
Mladý jačmeň / zelený jačmeň / je pre chorých, ktorých lieči, ale aj pre zdravých, ktorí si chcú pevné zdravie udržať po celé roky".


Najviac ma však prekvapila informácia, že zelený jačmeň je vhodný pre diabetikov a navyše neobsahuje lepok, keďže je získavaný z listov mladého jačmeňa a vďaka spôsobu spracovania je natoľko jemný, že je vhodný aj pre precitlivelých ľudí s Crohnovou chorobou.

Máte so zeleným jačmeňom skúsenosti?
Hodnotenie:
1 2 3 4 5 4
Pridal: Los

Diskusia k magazinu (6)

 • napísal:
  používateľ:
  JAJA
  pridané:
  07:55 2.5.2008

  Ahoj, ja som vybrala celú kúru, prášok a aj tabletky, je to cca 3 mesiace ale nezistila som na sebe žiadne zmeny. Ale ani som nemala nijaké problémy, takže je to asi naozaj bezlepkové.

 • napísal:
  používateľ:
  GABIKA
  pridané:
  09:34 2.5.2008

  Ahojte , som prekvapená, že jačmeň je bezlepkový. Ja by som nemala odvahu skúšať takého obilniny. Aj keď je to tam od výrobcu "že bezlepkové"!!! Pre nás je najdôležitejšia 100%-ná diéta. GABIKA

 • napísal:
  používateľ:
  Rosie
  pridané:
  11:47 2.5.2008

  Jasne ze je bezlepkovy, lepok sa nachadza len v zrnach a z lepku je skodliva len cast, ktora sa vola gliadin, zelena cast rastliny je neskodna, ale podla mna ucinna rovnako ako mlada trava. Mozno trieskam hlupost, ale ja si myslim, ze je to len dalsi napad ako zarobit peniaze, ked si natrhas cerstvu zihlavu a zjes, bude to mat ten isty efekt a vyjde Ta to ovela lacnejsie.

 • napísal:
  používateľ:
  GABIKA
  pridané:
  14:58 2.5.2008

  Ak ide iba o tú čerstvú trávu z jačmeňa tak asi je bezlepková. Ale to je fakt, že to si môžeš dať už hocičo aj žihľavu, alebo čo nájdeš. Hocijakú bylinku a máš to lacnejšie, alebo jačmeň a zvlášť zelený a mladý je dnes "in". Čiže drahý. Reklamný ťah, ako zarobiť, možno to čiastočne prečistí organizmus, ale to aj spomínaná žihľava. GABIKA

 • napísal:
  používateľ:
  Systém
  pridané:
  18:53 2.5.2008

  Konecne, na toto som dlho cakal, kedy bude pre nas bezlepkacov nieco zadarmo idem sa past. Ahojte

 • napísal:
  používateľ:
  Tamara
  pridané:
  22:08 6.5.2008

  Ahojte, mladý jačmeň som brala pol roka. Necítila som síce žiadnu zázračnú zmenu ale nemala som ani žiadne problémy. Po skončení užívania som bola na odbere krvi a všetky výsledky som mala v poriadku. Takže som presvedčená, že mladý jačmeň lepok neobsahuje.

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.