Kukuričné špagety Sam Mills

pridané: 3.4.2013 o 12:03 | vytlačiť

Sú to veľmi obľúbené kukuričné cestoviny, vhodné nielen pri bezlepkovej diéte, pretože majú veľa výhod:

  • sú 100 % prírodné bez geneticky modifikovanej kukurice,
  • majú nízky obsah tuku a nízku hodnotu glykemického indexu,
  • majú vysoký obsah nutrične prospešných látok,
  • sú ľahko stráviteľné,
  • sú bez mlieka, vajec a cholesterolu,
  • sú veľmi obľúbené aj u širokej verejnosti bez akýchkoľvek stravovacích obmedzení.

Špagety sú balené v odolnom plastovom obale. Na prednej strane je časť obalu priesvitná, takže obsah je dobre viditeľný. Napravo dole je veľký preškrtnutý klas – znak bezlepkového výrobku. Na zadnej strane sú uvedené nutričné hodnoty, spôsob prípravy, ale aj informácia o tom, že výrobný proces je pod stálou hygienickou kontrolou. Všetky informácie na obale sú uvedené v troch jazykoch: slovensky, česky a poľsky.

Hmotnosť: 500 g

Zloženie:  kukuričná múka, voda.

Spôsob prípravy:

Cestoviny som pripravovala presne podľa návodu. Do vriacej osolenej vody nasypeme cestoviny v doporučenej dávke 100 g cestovín na 1 l vody. Doba varenia je uvedená 6-8 minút, ale podľa vlastných skúsenosti je potrebné ich variť asi 10 minút. Na fotkách sú tieto špagety v hmotnosti 200 g v surovom aj uvarenom stave.

Cestoviny boli dobré, nelepili sa, farba bola pekná žltá, chuť vyvážená. Ich príprava je pomerne rýchla a je možné ich pripraviť na rôzne spôsoby, či už s vlastnou prílohou, alebo niektorou z originálnych bezlepkových omáčok Sam Mills.

Cilka.sk

Tieto cestoviny si môžete kúpiť v internetovom obchode na www.cilka.sk a ak v týždni od 03.04.2013 do 10.04.2013 uvediete pri svojom nákupe do poznámky heslo Celiakia.sk, bude vám automaticky odrátaná zľava 10% z nákupu týchto cestovín.

 

 

Hodnotenie:
1 2 3 4 5 0
Pridal: zuzanab

Diskusia k magazinu (0)

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.