Dovolenka v Chorvátsku (Vodice – Tribunj)

pridané: 8.7.2014 o 16:07 | vytlačiť

Ahojte, som študentka a zo školy sme šli na plavecký kurz do Chorvátska, Vodice - Tribunj. Samozrejme prvé na čo som pomyslela čo moja bezlepková diéta. Ale dalo sa to napokon zariadiť tak, že som mala zabezpečenú stravu. Pre istotu som si vzala svoj chlieb. A dobre som spravila. Po príchode do reštaurácie kde som sa stravovala. Tam boli všetci zlatí a ochotní. Starali sa o mňa. Pani kuchárka za mnou ešte prišla, že aké cestoviny chcem, od akého výrobcu :) Bol to môj prvý zážitok, že som sa takto stravovala mimo domova viac ako 2 dni.

Bola som tam 10 dní a stalo sa mi v jeden deň, že mi čašník priniesol to isté čo mojim spolužiačkam a som sa opýtala či to je Bezlepkové. Bol to Chorvát, ale rozumel po Slovensky čo to. A odpovedal mi áno. No videla som že to nie je nič iné. Tak som to ochutnala a cítila som že to je normálna cestovina. Tak som to nejedla a za pár minút sa mi začal ospravedlňovať, že to nie je pre mňa, že sa pomýlil a doniesol mi výborný zeleninový šalát.

Dokonca aj v obchodoch som našla množstvo bezlepkových potravín povedala by som, že viacej ako na Slovensku. Samozrejme v DM drogérii mali množstvo bezlepkových veci. Čiže bola som veľmi spokojná. A kus už zo mňa opadol taký ten stres, že čo budem robiť ja ako celiatik v zahraničí. A určite by som šla opäť a prajem každému takúto skúsenosť ;)

Článok nám poslala Klaudia Garabášová

Hodnotenie:
1 2 3 4 5 5
Pridal: Miloslav Jurík

Diskusia k magazinu (0)

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.