KATALÓG POTRAVÍN

Milí priatelia,
v tejto časti nájdete katalóg bezlepkových potravín tvorený samotnými používateľmi. Pridajte sa k nám a pomôžte aj ostaným celiatikom zorientovať sa v tom, čo môžeme a čo nie.
Pokiaľ nájdete pri niektorom výrobku chybu, môžete ju rovno opraviť.
Ďakujeme

 • Bernard pivo BEZLEPKOVÝ LEŽÁK

  Bernard pivo BEZLEPKOVÝ LEŽÁK

  Pivovar BERNARD a.s.

  veľmi nízky obsah gluténu

  Bezlepkový ležák je díky obsahu lepku max. 20 mg/kg určen celiakům, tedy osobám trpícím celiakií či alergií na lepek. Osloví Vás tradiční chutí, která je charakteristická svou lahodnou plností, vyváženou hořkostí doprovázenou jemnou chmelovou vůní a hustou a bohatou pěnou. Dostupné v Kauflande.

 • BIO Pivo Lemon 0,33l, Schnitzer Bräu
  veľmi nízky obsah gluténu

  Voda, prosový slad*, cukor*, chmeľ*, kvasnice; citrónová limonáda* (voda, cukor*, citrónová aróma, kyslé ochucovadlo: kyselina citrónová)

 • CELIA - bezlepkové pivo

  CELIA - bezlepkové pivo

  Žatecký pivovar

  veľmi nízky obsah gluténu

  voda,jačmenný slad,chmeľ Obsah lepku < 5,0 ppm

 • Džúsy Relax

  Džúsy Relax

  Tymbark - Maspek

  bez gluténu

  Trieda Relax Premium prináša 100% džúsy s dužinou. Bez konzervantov a umelých farbív.

 • Horúca čokoláda 70%
  bez gluténu

  kakaová hmota, trstinový cukor, kakaové maslo. Podiel kakaovej hmoty 70%. Možné stopy: lieskové orechy a mandle.

 • Pohánkový nápoj Anatura
  bez gluténu

  Sušený pohánkový nápoj. Bezlepkový a bezlaktózový Bez cholesterolu S vysokým obsahom vlákniny

 • Ryžový nápoj Anatura
  bez gluténu

  sušený ryžový nápoj Bezlepkový a bezlaktózový S vysokým obsahom vlákniny

 • Schnitzer brau bio pivo
  veľmi nízky obsah gluténu

  voda, prosový slad, cukor, chmeľ, kvasnice

 • Sirup topinambur a zázvor BIO
  bez gluténu

  Je jedinečným produktom, ktorý spája dve rastliny s vynikajúcimi vlastnosťami. BIO sirup topinambur a zázvor má priaznivé účinky pri nachladnutí, dráždivom kašli, pri črevnej infekcii a zápche. Topinamburovo zázvorový sirup mierne stimuluje srdcovú činnosť, mierne znižuje krvný tlak a hladinu cholesterolu. Je tiež vhodný pri nevoľnostiach spôsobených pohybom, chemoterapiou a pri rannej nevoľnosti. Topinamburovo zázvorový sirup je možné používať pri bolestiach hlavy a je to účinné afrodiziakum. -Pozitívne pôsobenie na tráviaci trakt -Priaznivo pôsobí na činnosť žalúdka -Zmierňuje nevoľnosť -Vhodný pri nachladnutí -Napomáha predchádzať zápalom.

 • Sirup z topinambura
  bez gluténu

  hľuzy topinambura (70%), voda (30%), kyselina citrónová (0,01%) Sirup z topinambura sa získava z hľúz topinambura, pestovaných špeciálnou agrotechnikou, pri ktorej sa vylučuje používanie umelých hnojív a chemických ochranných prostriedkov (biologická osobitosť tejto rastliny). Vyrába sa so 70% obsahom sušín metódou, pri ktorej si zachováva všetky látky, ako čerstvá hľuza. Sirup z hľúz topinambura je vysoko koncentrovaný, prírodný, ekologicky čistý rastlinný extrakt s fyziologicky aktívnymi komponentmi, ktorý obsahuje: polysacharidy inulínového komplexu pre plnohodnotnú výživu nenahraditeľné aminokyseliny osobitne cenné minerálne látky a stopové prvky (železo, vápnik, horčík, fosfor, draslík, kremík, zinok) vitamíny skupiny B: B1, B2, B6 a C organické kyseliny (jablčná, fumarová, limonová, jantárová) pektínové látky Použitie Sirup z hľúz topinambura je určený na priame užívanie vo výživovom reťazci ľudského organizmu. Obsahuje inulín, biologicky aktívny prvok vo výžive, ktorý pôsobí na rýchlu premenu cukru, čím znižuje potrebu inzulínových preparátov a stabilizuje hladinu cukru v krvi človeka. Účinný je v boji proti obezite, pri metabolických poruchách, srdcovo-cievnych ochoreniach, detoxikuje pečeň. Ako imunostimulujúci produkt sa odporúča na zvýšenie práceschopnosti a posilnenie činnosti ľudských orgánov, aj pri obnove žalúdočno-črevného traktu, pri disbakterióze (narušenie mikroflóry čriev).