Kto tvorí Celiakia.sk

 

Stránka Celiakia.sk nie je dielom jedného človeka. Jej obsah tvoria samotní používatelia a o to je jej prínos väčší. Pri tvorbe a prevádzke Celiakia.sk sú však kľúčoví nasledovní ľudia:

 

Mgr. Miloslav (Miloš) Jurík

JurikZakladateľ a správca stránky Celiakia.sk. Verí, že stránkou Celiakia.sk prispel spolu s ostatnými občianskymi združeniami celiatikov k šíreniu informácií o celiakii. Uvíta podporu pri rozvoji stránky Celiakia.sk.  Akékoľvek informácie, požiadavky na spoluprácu a návrhy na podporu smerujte, prosím, na milos@celiakia.sk

 

MUDr. Jozef Klucho

KluchoGastroenterológ pre dospelých. Pomáha nám so stránkou už od roku 2003, pričom už poradil priamo viac ako 300 pacientom a nepriamo ďalším tisícom, ktorí si odpovede na otázky prečítali. Stránka www.gastroenterolog.com je prvou virtuálnou gastroenterologickou ambulanciou na Slovensku a my sme hrdí, že pán doktor spolupracuje práve s nami.

 

MUDr. Jarmila Kabátová

KabatovaOd roku 2005 nám s otázkami týkajúcimi sa detských pacientov pomáha MUDr. Kabátová. Je odborníčkou na Celiakiu a aktívnou spolupracovníčkou Slovenskej spoločnosti celiatikov v Piešťanoch. Svojim prístupom je aj pre nás vzorom lekára, u ktorého je pacient na prvom mieste. Sme hrdí, že pani doktorka Kabátová spolupracuje s Celiakia.sk.

 

Ing. Mikuláš (Miki) Hajtáš

HajtasPredseda Občianskeho združenia celiatikov. Vďaka jeho aktivitám má dnes Slovensko jeden z najlepších systémov podpory celiatikov v Európe. Pomáha aktívne pri tvorbe Celiakia.sk a šírení informácií medzi celiatikmi aj prostredníctvom internetu. Spoluprácu s Mikim je pre nás neoceniteľná.

 

Michal Vážny

MichalJe spoluadministrátor Facebookovej stránky www.facebook.com/Celiakia.sk. Zároveň aktívne prispel k zrodu novej Celiakia.sk. Snaží sa vyhľadávať možnosti finančných grantov a finančnej podpory, ktorú chceme použiť na ďalší rozvoj našej stránky Celiakia.sk

 

Ing. Jarmila (Jarka) Kabátová

JarkaJe vyštudovaná dietologička. V súčasnosti nám pomáha pri získavaní informácií o aktivitách a úspešných akciách jednotlivých občianskych združení celiatikov na Slovensku. Pripravujeme tiež ďalšie novinky, nechajte sa prekvapiť :o))

 

 

Zuzka Barillová

Zuzka Od roku 2011 je adminkou diskusného fóra a od spustenia novej stránky aj sekcie receptov. Veľmi nám pomohla pri „uprataní diskusií“, nad ktorými naďalej dohliada. Dohliada tiež na poriadok medzi receptami. Ako šikovná kuchárka a starostlivá mamička sem-tam nejaký svoj recept tiež pridá :o)

 

Katka Dugová

KatkaJe redaktorkou magazínu na Celiakia.sk. Jej úlohou je pozdvihnúť úroveň článkov na našej stránke a prinášať nové informácie, ktoré uľahčia život všetkým celiatikom. Jej záľubami sú cestovanie, šport a hlavne jedlo, ktore si vzhľadom na obmedzenia bezlepkovej diéty vie o to viac vychutnať a vážiť :o)

 

Alica Máriková

AlicaJe opatrovateľka v domácnosti, okrem toho sa zaoberá jazykovými prekladmi a gramatickou a štylistickou korektúrou. Jej hobby sú predovšetkým varenie a pečenie. Od roku 2013 je adminkou maďarskej sekcie diskusného fóra.

 

 

Marienka Hasprová

MarienkaDohliada nad informáciami súvisiacimi s bezlaktózovou a bezmliečnou diétou – ako na Celiakia.sk, tak aj na našom Facebooku. Má vlastnú stránku venovanú len tejto tematike, ktorú nájdete na adrese www.bezmliecnadieta.estranky.sk.    

 

Petra Illeová

Petra Illeová

Celiakiu má od svojich 12tich rokov, kedy zároveň prepadla vášni pre pečenie. Vyštudovala osemročné gymnázium so zameraním na cudzie jazyky no ako cukrárka sa kvalifikovala hneď po ukončení tohto štúdia. Posledné 3 roky pracovala na luxusných výletných riečnych lodiach po (takmer) celej Európe ako šéf cukrárka, kde nasávala vedomosti a spoznávala európsku kuchyňu. Všetky tieto svoje vedomosti, skúsenosti a tipy z profesionálnej kuchyne prenáša a aplikuje do svojich receptov. V súčasnosti rozvíja svoj nový projekt pod názvom Delightilli.

 

A ďalší... :o)