• Reštaurácia Karla

  Reštaurácia Karla
  Hodnotenie:
  1 2 3 4 5 3

  Mesto:
  Nitra,
  Ulica:
  Wilsonovo nábrežie 88

  Majú špeciálny jedálny lístok pre celiatikov (treba si ho pýtať, nedávajú ho automaticky) s ponukou pizze, cestovín, mäsa, šalátov, palaciniek. Varia naozaj chutne, opakovane pozitívna skúsenosť.

  Autor:
  Autor: janna
  webstránka

Diskusia k reštaurácii (2)

 • napísal:
  používateľ:
  sasa1
  pridané:
  18:33 28.6.2015

  V reštaurácii sme sa zastavili so 7 ročným synom celiatikom. Na pitie mu ponúkli jablkový džús vo fľaši, ktorý obsahoval E 150 d (sulfitovo-amoniakálny karamel, ktorý obsahuje lepok). Keď som naň pani čašníčku upozornila, zistila som, že o celiakii má pramálo informácií, nakoľko jej reakcia "veď celiatici nesmú len múku" ma nesmierne prekvapila. Videla som, že je nespokojná, aj úškrny s kolegyňou som videla, ale na to naozaj nedbám, život a zdravie môjho dieťaťa je prednejšie. Osobne si myslím, že personál, ktorý podáva bezlepkovú stravu, by mal o celiakii vedieť čo najviac. Dokonca mi pani čašníčka povedala, že "doteraz sa nikto nesťažoval." Nešla som jej vysvetliť, že ja sa nesťažujem, len ju upozorňujem na jasné fakty. Inak normálne jedlo majú naozaj dobré, ale čo sa týka bezlepkovej stravy, ako si môžem byť po tejto skúsenosti istá, že napr. na pizzu dávajú bezlepkovú šunku, bezlepkový kečup a i? Pani čašníčka sa možno urazila, ale majiteľovi reštaurácie odkazujem, že by bolo vhodné dať čašníčkam školenie (a poriadne) čo je celiakia a čo všetko sa môže stať aj z malého kúska lepku.

 • napísal:
  používateľ:
  Sonciak
  pridané:
  12:37 2.5.2018

  Mne teda žiadny špeciálny jedálny lístok nedali. Čašníčka však bola milá a išla sa opýtať, či mnou zvolené jedlo naozaj neobsahuje ani lepok, ani laktózu. Varia výborne, cena jedného jedla cca 10€.

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.