DISKUSNÉ FÓRUM

Sociálne výhody

ZTP

Ahojte . Chcem Vas poprosit, ci neviete niekto, co obnasa vydanie ZTP. Mam celiakiu, psoriazu a vysoky krvny tlak - na vsetko sa liecim a mam potvrdenie. Teraz som zistil, ze mam narok na ZTP, ale neviem, ci si to mam vobec vybavovat a ako. Vraj sa bere do uvahy i vyska platu a vlastnenie nejakeho majetku - napr. byt. Viem, ze je zlava na MHD, no tu nepouzivam a ani vlaky. Potom by mal byt nejaky prispevok financny, ale ked niekto vlastni nehnutelnost (jedno ci je zadlzeny uverom) nedostane asi nic. Odzkadli sa to nejako na daniach, alebo kde vobec. Preto prosim o radu, ci sa oplati nejako vobec absolvovat kolotoc okolo vydania ZTP. Dakujem za odpoved.

PREČÍTANÉ:
2381x
REAKCIÍ:
2
VYTVORIL:
robinn
VYTVORENÉ:
2012-01-26 00:43:22
 • napísal:
  používateľ:
  wawa01
  pridané:
  08:53 2.2.2012

  Musíš ísť na ÚPSVaR a tam ti dajú potrebné tlačivá. Je dôležitý príjem v domácnosti a rozrátava sa to na počet členov v rodine. Je možné dostať aj príspevok na stravovanie, ak príjem za predchádzajúci rok nepresiahne 569,49 Eur v čistom. ZŤP potom môžeš využiť na rôzne podujatia, vleky, autobusy, želznice atd.... budeš ešte potrebovať potvrdenie od svojej obvodnej lekárky aj od gastra. Určite to za tie behačky stojí.

 • napísal:
  používateľ:
  LaBrie
  pridané:
  14:12 20.9.2012

  Mne ponukli vybavenie ZTP v rozhodnuti ktore som dostal po ziadosti ohladnom prispevku na zvysene vydaje na stravovanie. Pri vydani rozhoduje momentalny zdravotny stav nie socialne zabezpecenie.

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.
SPÄŤ