DISKUSNÉ FÓRUM

Sociálne výhody

Znížené odvody do zdravotnej poisťovne

Chcela som znížené odvody do zdravotnej poisťovne Dôvera, nakoľko som držiteľkou preukazu ZŤP. Bolo mi na pobočke povedané, že to nie je možné, nakoľko môj zdravotný stav musia posúdiť posudkoví lekári zdravotnej poisťovne Dôvera, či mám minimálne 40-percentnú nespôsobilosť riadne pracovať.
Môj preukaz ZŤP evidujú len na lieky resp. va vrátenie peňazí za predpísané lieky. Kto má akékoľvek podobné skúsenosti alebo iné so zzdravotnými poisťovnami nech sa ozve. Vďaka

PREČÍTANÉ:
4032x
REAKCIÍ:
1
VYTVORIL:
BeatricaBeregiová
VYTVORENÉ:
2012-09-18 13:50:23
 • napísal:
  používateľ:
  LaBrie
  pridané:
  13:57 20.9.2012

  Moja skusenost je takato. Po zisteni, ze mam narok na prisevok na zvysene vydavky na stravovanie som bol na socialnom odd. a vybavil som si to. Prislo mi rozhodnutie o priznani prispevku s moznostou vybavit si ZTP preukaz. Potom ma este zavolali na doplnenie nejakych udajov s tym ze diagnoza je celozivotna, tym padom nebudem potrebovat ziadne dalsie lekarske posudzovanie. Potom som si vybavil ZTP preukaz. Zistil som, ze mam moznost ulavy vymeriavacieho zakladu zo adravotneho poistenia 2% a zamestnavatel 5%. Navstivil som zdravotnu poistovnu DOVERA a hned ma na zaklade preukazu ZTP ihned zaradila do systemu. Vobec to nebol problem aspon v mojom pripade. O ziadnej sposobilosti sme sa vobec nebavili. Uplne bez problemov na pockanie. Potom som poslal akurat kopiu preukazu vyplatnej. Tym to bolo aspon pre mna vyriesene.

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.
SPÄŤ