DISKUSNÉ FÓRUM

Sociálne výhody

celiakia

Dobrý večer,mojej dcere zistili celiakiu a chcem sa spítať či pri nákupe základných potravín budeme mať nejakú zlavu,či treba ísť do zdravotnej pistovne niečo potvrdiť alebo ako to funguje,dnes mi naša pani doktorka povedala strašne veia o tejto chorobe a ja neviem kde a ako začať,dakujem

PREČÍTANÉ:
2379x
REAKCIÍ:
3
VYTVORIL:
darina pisakova
VYTVORENÉ:
2012-11-05 20:16:28
 • napísal:
  používateľ:
  karmenka
  pridané:
  11:12 14.2.2013

  Zdravim,mne len vcera potvrdili celiakiu a tiez mi lekar vrevel o tomto,vraj to je tak ze by som si mala na internete vyhladat zoznam potravin z lekarne,vypisem si vsetko co potrebujem a s tym zoznamom pojdem k obvodnej lekarke a tak mi vypise recept.v lekarni by si potreviny mali zaobstarat do 24hod a vlasne si hradite len 50% ostatok zdravotka,na recept mate narok raz za 3mesiace a kazdy polrok treba ist k lekarovi na gastro aby obnovil kod aby ste aj potom mohli dostavat recept na potraviny.

  • napísal:
   používateľ:
   buco
   pridané:
   08:45 15.2.2013

   Tu je link na aktuály zoznam bezlepkových potravin:( www.health.gov.sk/Clanok?zkdp201301). Ak si to skopírujete a dáte do vyhľadávača hodi vás to priamo k tabuľke s dietetickýmy potravinamy. Pre nás je zaujímavá časť A- kde je zoznam čo si môžme dať predpísať a časť C- kde je množstvo, ktoré si môžme dať predpísať. S tými 50% to nieje celkom pravda. V tej tabuľke je presne stanovená cena koľko dopláca poisťovňa a koľko pacient. A ešte je dôležité, že ak predpísuje recept obvodný lekár alebo pediater, aby na zadnú stranu receptu napísal meno gastroenterológa + jeho Ačkový kód. Mňa z lekárne párkrát otočili, že bez toho mi bezl.potr. nemôžu vydať. Ja osobne odprúčam všetky výrobka od firmy Schär.

 • napísal:
  používateľ:
  Cokynka
  pridané:
  00:53 15.6.2013

  Dobrý deň, mne potvrdili celiakiu včera, tak momentálne sa oboznamujem z informáciami a hlavne hľadám kde kúpiť bezlepkové potraviny. Zatiaľ som našla len pár produktov - cena sa mi zdala dosť vysoká. Niečo som si už objednala v lekárni na recept. Chcem sa opýtať ako je to s preukazom ZŤP, dočítala som sa tu na fóre, že ľudia s celiakiou si preukaz ZŤP vybavili, je to potrebné? Je celiakia "ochorenie", ktoré lekári považujú za ťažké zdravotné postihnutie? Vopred ďakujem za Vaše odpovede.

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.
SPÄŤ