Varíme cestoviny firmy Dr. Schär

pridané: 17.10.2012 o 17:55 | vytlačiť

Stretnutie MartinAj keď nás nebolo veľa, atmosféra opäť stála za to! Predstavili sme si hotové cestoviny rôznych tvarov, vhodné na teplú/ studenú a slanú/ sladkú kuchyňu, všetky samozrejme 100% bezlepkové, od firmy  Dr. Schär : Fussili (špirálky) a Spaghetti, ktoré si môžete zakúpiť na predpis v lekárni, tiež Penne (rúrky), Pipette (kolienka), Tagliatelle   (slíže), ako aj hotové zálievkové cestoviny- Anellini, alebo Capelli d´Angelo.  

Okrem prezentácie spomenutých hotových cestovín a múky Mehl- Farina (tiež na predpis ), z ktorej si ich každý z nás môže pripraviť aj sám doma, sme si mohli pochutiť aj na novinke od firmy Dr. Schär- hotové Gnocchi di patate s paradajkovou omáčkou. Janka Lettrichová, predsedníčka OZ Martin, nám ich pripravila priamo na mieste. Stačilo ich len nasypať do vriacej osolenej vody a do 10 min. sme ich už mali mäkučké a veľmi chutné na tanieri. Okrem toho, že sú bezlepkové, sú vhodné aj pre ľudí s intoleranciou laktózy, alergiou na sóju, vaječný bielok a mlieko.  

Ani tentokrát však nechýbal bezlepkový dezert, o ktorý sa vždy postará pani Anky Gregorová .Nie len vyzeral  ale hlavne chutil výborne.  Každý zo zúčastnených si okrem nových praktických informácií, odniesol aj darček v podobe varešky a sušienok Dr. Schär.

Už teraz sa teším na ďalšie, tento krát  „ Mikulášske“  stretnutie celiatikov v Martine , ktoré je naplánované na 8. decembra 2012. Predovšetkým malí „bezlepkáči“ sa majú naozaj na čo tešiť!

 

Ing. Jarmila Kabátová

Nutričný poradca GEA/ Dr. Schär

Hodnotenie:
1 2 3 4 5 3
Pridal: Celiakia Martin

Diskusia k magazinu (0)

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.