Lekár radí dospelým

Na vaše otázky odpovedá:

Spýtajte sa

Zatiaľ nepotvrdena celiakia.

Otázka: Dobrý deň. Chcem sa opytat kruzim v bludnom kruhu a neviem ako zneho von. Asi mesiac dozadu som začal mať po požití alkoholu dosť veľké problémy s crevami neustály pocit nevyprazdnenia, zelená stolica a hlieny a dlhodobo mam aj svetle stolice zlte alebo oranžové ostáva aj oranžová šťava na papieri. Mam aj Reflux Nerd asi 5 rokov ale nikdy som takéto problémy nemal tak som sa objednal ku gastroentrologovi na gastro pri prezretí tenkého creva mi oznámil ze 99% celiakia hladké vlasocnice ci co to zobral vzorku a aj na helicobactera. Oboje negatívne. Tak ma poslal na krv a na výsledky čakám ale je možné že črevo mam ako pri celiakii ale vzorka negatívna a môžem cez to všetko mat celiakiu? Týždeň som držal diétu bez lepkovu a trochu sa polepsilo a užívam aj probiotika a po vyslovení výsledku som začal zase jest aj s pečivo atď a býva mi na zvracanie po rozkoch a neskutočná unava, zvýšená teplota, v noci uphaty nos, ptoblemy s chrbticou, pravy biceps ako po svalovici už dva mesiace, kŕče do noh atď. Keď si teraz všetko tak čítam o celiaki tak ju podľa mňa má hodne dlho. Užíval som aj magnezium ale stolice som po ňom mal priam svetle a v stolici vidím že mi netravy je to na dlho ale už som ztoho šedivý :( Mam už aj psychické problémy nakoľko ma stále pobolieva aj pod pravým rebrom zase mesiace a aj na ľavej strane creva sem tam po vyprazdneni ale fakt jemnucko. Chodil som aj na imuno liečbu z dovodu oslabenej imunity. Po tvrdom alkohole som zvykol neskutočne grcat a bolo mi zle na umretie. Tak keď si to všetko spojim obávam sa ze to mam už pár rokov. Krvný obraz úplne ok. dakujem Mam 37 rokov, 86kg a meriam 180cm.

PREČÍTANÉ:
4362x
REAKCIÍ:
2
VYTVORIL:
Golfista
VYTVORENÉ:
2016-07-13 22:56:50
 • napísal:
  používateľ:
  zuzanab
  pridané:
  21:47 31.7.2016

  Dobrý den, pán doktor už viackrát spomínal, že do rozbehnutej diagnostiky nevstupuje, je potrebné počkať si na výsledky a poto sa riadiť odporúčaním lekára.

 • napísal:
  používateľ:
  Golfista
  pridané:
  12:15 5.8.2016

  No krv mi bral ale to som bol tyzden na bezlepkovej diete a absolutne nič mi nepovedal či testy budu pravdive tak neviem či tieto testy považovať za doveryhodne či tam budu protilatky po tyzdny prisnej bez lepkovej a bez laktozovej diete ? :( Nevstupujem len všetko trvá strašne dlho a aj sa dosť bojim . Dnes umierajú aj maldy ludia na rakoviny atd a moj doktor je taky divny nič mi nepovie kym sa neopytam tak jedina možnost je tu.

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.
SPÄŤ