Lekár radí dospelým

Na vaše otázky odpovedá:

Spýtajte sa

Problémy so zaludkom

Otázka: Dobrý deň. Mám 36rokov,som žena, výška 172cm a váha 70kg. V januári 2019 mi bola diagnostkovana celiakia a axialna hiatova hernia. Po nasadení bezlepkové diéty bolo všetko v poriadku až do júla 2019,kedy som začala mať bolesti v žalúdku, cítila som sa malatna, mala som machule pred očami, trpli mi ruky, skoro stále som ležala. Isla som na gastro na kontrolné odbery na celiakiu- výsledok bol, žiadne zlepšenie hodnoty Ttga >6,25,TTGG 0,545.
Gastrornterolog ma poslal na sono brucha(všetko v poriadku), KO bol tiež v poriadku, povedal aby som ešte prísnejšie dodržiavala diétu.(neviem ako prísnejšie ju mam ešte dodržiavať)
Obvodná mi predpísala emaneru užívať 2x denne. Keďže mi bolo stále zle aj od hlavy aj žalúdka poslala ma neurologicke, tam mi po vyšetreniach zistili ze mam tetanicky syndróm, takže beriem magne a calcium a je mi lepšie ale žalúdok v epigastriu na dotyk boli a cítim akoby tlak na ľavej strane pod rebrom. Niekedy to cítim v celom žalúdku také tlaky, stahy neviem to presne opísať. Nie som slabá môžem všetko robiť ale tie tlaky to nepohodlia ma obmedzujú. Stolica nie je riedka ale občas je v nej trochu hlienu. Stále užívam emaneru. Neviem co mi môže byť, už som naozaj zúfalá, neviem ci to môže súvisieť s tou herniou alebo je to od stresu. Môžete mi prosím poradiť čo mám robiť?

MUDr. J. Klucho odpovedal:Vaše ťažkosti veľmi pravdepodobne s celiakiou súvis nemajú. Pravdepodobne sú spôsobené funkčnou poruchou činnosti tráviaceho traktu, ktoré zhoršuje tetanický syndróm.
Ich riešenie patrí do ambulancie Vášho gastroenterológa a neurológa, prípadne psychológa resp. psychiatra.

PREČÍTANÉ:
344x
REAKCIÍ:
1
VYTVORIL:
Eruska173
VYTVORENÉ:
2019-08-28 12:29:19
Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.
SPÄŤ