Lekár radí dospelým
Na vaše otázky odpovedá:
-
GASTROENTEROLÓG s.r.o.,
J. Kráľa 3, 940 01 Nové Zámky
Tel.: 035/642 32 85
Web: www.gastroenterolog.com
Odborné rady: Pre pána dr. KLUCHA
Otázka: Dobry den.Som 52 ročna žena. Mala by som na vas par otazok.
Už jeden rok že je my veľmy zle.Ked rano vstanem mam hnačky, mam veľky smäd,je my nevolno,tečie my z nosa kašlem a velmy ma napina na zvracanie. Ked si vypijem pohar vody tak to vyvraciam.
Mam veľmy slabe nohy,a zimomriavky idu na mna.Veľmy sa citim unavena a stale by som spala ,ale nemôžem zaspat. Veľmy ma tlači medzi lopatkamy ako by som tam mala tehlu.Boli my svalstvo a citim gulu v hrdle ako by som išla udusit.Schudla som 26 kg za pol roka.A dokonca neznašam žiadne pachy. Bola som u dr.gastroendologa vzal my krv. Našla protilatky na gliadin a glutaman. Urobil my biopsiu a vravela že mam vyhladene uplne tenke črevo./ parcialna atrofia stredneho až ťažkeho stupna/.Nariadil my celiaticku dietu.Začala som dodržiavať dietu, bolo my trocha lepšie.Po dvoch mesiacoch som išla na kontrolu a musim dalej dietu držat.
Prosim vas pan DR.prečo je my dobre 6-7 dni a potom znovu je my velmy zle 10-12 dni?
Ved tu dietu dodržujem.PRISNE kedy sa my už ulavy? DR my robil aj kolnoskopiu lebo my velmy bolelo a palilo konečnik.Nenašla tam nič ale zlate žily.Niekedy mam obstipacie a potom mam hnačky,alebo velmy vela stolice za jeden den.Je to len celiakia alebo mam tam aj niečo ine? Som velmy vytrapena už neverim že bude aj lepšie.Stracam zmysel života.Je my nanič.
Za odpoved velmy pekne dakujem. Veronika Johancsikova
ODPOVEĎ: Pani Johancsiková, ľutujem, ale toto sú otázky pre Vašich lekárov. Virtuálny lekár môže síce v mnohom pomôcť, ale skutočne nie je jasnovidec. Vaše ťažkosti môžu, ale nemusia súvisieť s celiakiou.
Na otázky odpovedá MUDr. Jozef KLUCHO
NZZ gastroenterologická a interná ambulancia
Kapisztóryho 5/A, 940 34 Nové Zámky, Slovensko,
tel. 035/642 32 85, 6914-254, 6914-269
www.gastroenterolog.com
- PREČÍTANÉ:
- 3282x
- REAKCIÍ:
- 1
- VYTVORIL:
- veronikaJohancsikova
- VYTVORENÉ:
- 2008-06-18 11:00:00
-
-
napísal:
- používateľ:
- Soleil
- pridané:
- 13:46 18.6.2008
Hoi Veronika, podla toho co pises, musis mat este chvilu trpezlivost. Za kratku dobu si schudla 26 kg...poctivo drz dietu, telo potrebuje cas na regeneraciu. Pri velkom smäde by si si mala dat vysetrit u tvojej lekarky hladinu cukru. Myslim, ze potrebujes este komplexnejsie vysetrenia, mozno doprevadzane ultrazvukom???? Cim skor, tym lepsie......sa hovori pri kazdej diagnoze. Ci sa potvrdi, alebo vyluci. Vela sily ! :-)