Lekár radí dospelým

Na vaše otázky odpovedá:

Spýtajte sa

Očkovanie Covid 19 - odlišné názory lekárov

Otázka: Dobrý deň, viem, že sa tu už spomínalo, že celiakia nie je kontraindikácia proti očkovaniu. Ale je to platné pre všetkých pacientov, alebo pre tých, ktorí majú stabilizovaný stav? Ja mám stále protilátky hodnota cez 52 a stále zdravotné problémy, diagnostikovanú Marsh 3C. Po náhodnom zjedení lepku veľmi silné reakcie v podobe zvracania, hnačiek, nutná návšteva pohotovosti po zjedení min. množstva lepku. Podľa môjho lekára bola moja celiakia dlhé roky nerozpoznaná a reagujem aj na stopové množstva lepku.

Tu som sa dočítala iný názor na očkovanie, pokiaľ človek ešte nie je stabilizovaný /vykazuje protilátky/. Chcem sa rozhodnúť zodpovedne a Vaša odpoveď v inej otázke ohľadom očkovania ma zmiatla.

Ďakujem za Vaše upresnenie. S pozdravom Jarka

https://celiak.cz/2021/01/07/celiakie-a-ockovani-proti-covid-19/

MUDr. J. Klucho odpovedal:Pokiaľ ide o očkovanie proti Covid-19, treba povedať, že pri každej chorobe vrátane celiakie existujú všeobecné odporúčania, ale každú chorobu a pacienta treba posudzovať individuálne. Ak reagujete na lepok tak, ako píšete, konečné rozhodnutie je na Vašom gastroenterológovi.

PREČÍTANÉ:
898x
REAKCIÍ:
1
VYTVORIL:
jarka23
VYTVORENÉ:
2021-04-16 13:56:49
Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.
SPÄŤ