Lekár radí dospelým

Na vaše otázky odpovedá:

Spýtajte sa

neplodnost + alopecia areata

Otázka: Dobry den.
Mam 30 rokov 170cm vysku a 66kg vahu. V detstve mi diagnostikovali celiaku. V tom obdobi som striktne dodrziavala bezlepkovu dietu, ale ako som sa stavala samostatnou, dietu som vynechala. Neskor ma trapili najma caste gynekologicke zapaly, no teraz ma viac trapi, ze uz 2 a pol roka neviem otehotniet. Navyse zaciatkom roka sa mi objavili 2 loziska vypadanych vlasov o priemere 5cm.
Chcem sa teda spytat, ci prave celiakia mi takto zneprijemnuje zivot. Ak ano, po akej dlhej dobe, od dodrziavania prisnej diety sa da moje telo doporiadku, resp. bude mozne otehotnenie?
Dakujem za Vasu odpoved. Zuzana

PREČÍTANÉ:
1432x
REAKCIÍ:
1
VYTVORIL:
Sizzzy
VYTVORENÉ:
2015-05-27 17:59:23
 • napísal:
  používateľ:
  zuzanab
  pridané:
  22:00 27.5.2015

  Dobrý večer, na Vašu otázku je prostredníctvom internetu veľmi ťažká odpoved. Všeobecné informácie o dôsledkoch nedodržiavania bezlepkovej diéty sú dostupné na internete, neposielame preto Vašu otázku pánovi doktorovi. V každom prípade je potrebné diétu začať dodržiavať čím skôr, ak ju máte správne diagnostikovanú. Jedným z dôsledkov nedodržiavania bezlepkovej diéty je aj neplodnosť (okrem iných tiež závažných ochorení, ktoré ste si asi neuvedomila ked ste ju začali vedome porušovať). Nikto Vám nepovie presný počet dní, mesiacov či rokov, teda za aký čas by sa Vám otehotnenie podarilo. Dôvody môžu byť aj úplne inde. V dnešnej dobe majú problém otehotnieť aj zdravé ženy. Ale ak máte správne diagnostikovanú celiakiu, je potrebné ju začať striktne dodržiavať, lebo dôsledky môžu byť veľmi vážne.

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.
SPÄŤ