Lekár radí dospelým

Na vaše otázky odpovedá:

Spýtajte sa

nemôžem pribrat

Otázka: Dobrý deň. V auguste mi diagnostikovali celiakiu. Tak od 16 augusta dodržiavam dietu ako treba. V novembri mi doktor po kontrole ak kolonoskopie žaluzka odbere histologie a krvy povedal, že mam vysledky ako keby som žiadnu dietu nemal. No to nieje pravda ved je to v prvom rade môj zaujem. Tak teraz mi povedal, že treba vylučit laktozu. Vraj klky mam pekne narostene. Ale nemôžem vôbec pribrat. Schudol som 10kg a teraz sa držim stale na jednej vahe. A pritom ziem za dvoch.Stolicu mam tak 2 krat denne. teraz važim 70kg vek 45r.,vyška 182 muž.Nemam žiadne tažkosti z potravou.
Moje choroby su rematicka artritida 2 stupňa,seronegativna/systemovy lupus erythematous(2006)s lupus.nefritidou,lupusovým exantémmom,leukopéniou,autoprotilatkovou aktivitou,sek.Sjogrenovým sy(suchá keratokonjunktivitida,pozit.Ro,laprotilátok. Chodim každy mesiac na bioloicku liečbu celkom uspešne.Trapi ma že som schudol a jem. Môžte mi poradit. Dušan Podmajerský

PREČÍTANÉ:
1223x
REAKCIÍ:
1
VYTVORIL:
Dušan
VYTVORENÉ:
2016-02-05 20:18:17
 • napísal:
  používateľ:
  zuzanab
  pridané:
  21:11 14.2.2016

  Dobrý den, problém nepriberania sme tu už viackrát riešili, môžte si pozrieť odpovede pána doktora v predošlých otázkch, ale vo všeobecnosti to nemusí byť len "problém celiakie", ak správne dodržiavate diétu treba hľadať prolém inde, paušálny návod na to neexistuje. Vaši lekári však môžu posúdiť indikáciu na enterálnu výživu a aj Vám ju predpísať.

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.
SPÄŤ