Lekár radí dospelým

Na vaše otázky odpovedá:

Spýtajte sa

nafukovanie a plynatosť

Otázka: Dobrý deň pád doktor, prvé gastro vyšetrenie som absolvovala cca pred 13 rokmi, ktoré sa zopakovalo ešte dvakrát vždy u iného lekára z dôvodu môjho sťahovavého života. Moje problémy s trávením však pretrvávajú. V minulosti som bola liečená ako pacientka so sydrómom dráždivého čreva. Užívanie tabliet "pancreolan a costi" pomohlo, no mám za sebou dve tehotenstvá a problémy sa vrátili. Počas tehotenstiev bolo všetko v poriadku, po druhom pôrode sa problémy akoby vrátili.
Po jedle ma trápi nafukovanie, cítim ako aj počujem zvláštne prelievanie čriev, no čo ma trápi najviac je plynatosť. Je pomerne častá, žiaľ aj zapáchajúca. Je to veľmi nepríjemné.
Snažím sa piť veľa tekutín, nie vždy sa to dá. Vyprázdňovanie nemávam pravidelne, niekedy aj pár dní. Po vylúčení potravín obsahujúcich lepok sa cítim pomerne lepšie, mám pocit, že plynatosť ustúpila.
Liečim sa na spomalenú činnosť štítnej zľazy cca 5 rokov. V poslednom období nechudnem, skôr mám problém schudnúť, akoby jedlo u mňa kyslo..
Môj vek: 38 rokov
62kg/165cm
Ďakujem za akékoľvek rady.

PREČÍTANÉ:
3771x
REAKCIÍ:
1
VYTVORIL:
zade
VYTVORENÉ:
2016-10-03 21:52:22
 • napísal:
  používateľ:
  zuzanab
  pridané:
  21:38 6.10.2016

  Dobrý deň, prepáčte, na stránke riešime celiakiu, aj ked nie je vylúčené, že ju máte. Bez diagnostiky a pozitívnych výsledkov Vám to ale nikto nepotvrdí. Vaše príznaky môžu naznačovať aj celiakiu, ale môže to byť aj čokoľvek iné. V žiadnom prípade však nenasadzujte bezlepkovú diétu pred vykonaním vyšetrení na celiakiu - odber krvi a v prípade pozitívnych výsledkov aj endoskopiu tenkého čreva. V prípade dodržiavania bezlepkovej diéty by boli Vaše výsledky skreslené. Odporúčam určite diagnostiku a potom sa uvidí podľa výsledkov, pán doktor Vás po internete nevie vyšetriť, a celiakia je ochorenie, ktoré je známe veľkým množstvom možných príznakov. Bezlepková diéta - aj ked Vám je po nej lepšie - určite až po stanovení diagnozy. Zuzana

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.
SPÄŤ