Lekár radí dospelým

Na vaše otázky odpovedá:

Spýtajte sa

Mykózy a celiakia

Otázka: Dobrý deň, pred necelým týždňom mi diagnostikovali celiakiu Marsh 3b na základe krvných testov u imunológa a následne gastra, takže som úplný nováčik. Mám 27 rokov, váha 57kg, 170cm, bez tráviacich ťažkostí, ale opakované vaginálne mykózy/infekcie a nedostatok železa, ale podľa lekárakej správy to ešte anémia nie je.
Chcem sa spýtať, či všetky produkty, ktoré sú označené ako gluten free sú naozaj bezpečné, či nie je potrebné ešte aj na týchto produktoch čítať etiketu a byť v strehu. A či tie mykózy môžu ustúpiť pri dodržiavaní diéty a či môžem užívať zinok ak mám nízke železo.
Vopred ďakujem za odpoveď.

PREČÍTANÉ:
1497x
REAKCIÍ:
1
VYTVORIL:
Antonia89
VYTVORENÉ:
2017-12-22 08:19:14
 • napísal:
  používateľ:
  zuzanab
  pridané:
  18:22 30.1.2018

  Dobrý den, potraviny označené ako gluten free sú určite bezpečné a môžte ich bez obáv konzumovať. Podliehajú kontrolám a teda výrobca si nemôže dovoliť aby obsahovali lepok. Čo sa týka mykozy môže aj nemusí to byť nedodržiavaním diéty. Tým, že príznaky celiakie sú veľmi obšírne a je niekedy ju ťažké odhaliť, nedá sa s určitosťou povedať či to a to je príznak celiakie a či po zahájení bezlepkovej diéty príznaky odznejú. Ani pán doktor Vám to cez internet nepotvrdí ani nevyvráti. Ak je celiakia stanovená je potrebné ju dodržiavať a ak príznaky nepominú, je potrebné hľadať príčinu inde. Zuzana

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.
SPÄŤ