Lekár radí dospelým

Na vaše otázky odpovedá:

Spýtajte sa

Lepok

Otázka: Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na prejavy celiakie.
Už dlhšiu dobu mávam silné tráviace problémy, no poslednou dobou sa to veľmi zhoršuje.
V priebehu mesiaca som schudla 9 kg, momentálna váha 49kg pri výške 163cm, vek 22 rokov, veľmi mi vypadali vlasy, malm zvýšené pečeňové testy a nedostatok vitamínov a minerálov.
Jedným časom som vysadila bielu múku, moje problémy sa veľmi upravili, no časom som sa k nej vrátila a môj zdravotný stav sa rapídne zhoršil.
Striedajú sa mi hnačky som silnými zápchami, na ktoré nepomáha ani zelenina a dostatok tekutín, som neutále unavená, podráždená a posledné dni po konzumácii bielej múky opuchnem a následne obsah žalúdka vyvrátim. Zároveň sa u mňavyskytli depresie, objavili sa vyrážky a nedpavosť. Lámu sa mi nechty, s priateľom sa snažíme o bábätko, no neúspešne, zároveň mám poruchy menštruačného cyklu.
Môžu to byť prejavy celiakie?
K doktorke som objednaná až po sviatkoch, preto by som rada vedela názor od Vás, aby som vedela, čomu sa cez sviatky vyhnúť.
Ďakujem.

PREČÍTANÉ:
1054x
REAKCIÍ:
1
VYTVORIL:
Lucianna
VYTVORENÉ:
2018-12-14 14:45:57
 • napísal:
  používateľ:
  zuzanab
  pridané:
  20:45 27.12.2018

  Dobrý den, takto cez internet vám nikto celiakiu nepotvrdí, aj ked nie je vylúčené že ju môžete mať. Určite sa pred vyšetrením netreba vyhýbať lepku, výsledky by tak mohli byť falošne negatívne. Ked vám lekár berie krv a následne aj biopsiu tenkého čreva, je dôležité aby bol organizmus zaťažený lepkom. Vaše príznaky môžu svedčiť aj o celiakii.

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.
SPÄŤ