Lekár radí dospelým

Na vaše otázky odpovedá:

Spýtajte sa

Jedná sa o celiakiu?

Otázka: Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o radu, či sa jedná o celiakiu.
Výsledky histologického nálezu mám nasledovné: normálna architektonika a výška klkov duodenálnej sliznice, s normálnou hlbkou krýpt.
IEL - je hraničná - 30 lymfocytov na 100 enterocytov. Prímes eozinofilov v zápalovom exudáte v stróme klkov.
Infilatratívny typ CS, Marsh I, K 90

Gastroenterologa som navštívala na základe odporúčania po vykonaní sona brucha, kde mi bol povedané, že mám nadmerne dlhé hrubé črevo. Na sono brucha ma poslali pri dlhšie trvajúcej črevnej viroze.
Nemám žiadne problemy s travenim, ani príznaky celiakie. Len mám problem s vypadavaním vlasov (čo je myslím spojené aj s pôrodmi a kojením, momentalne nekojim už skoro 2 mesiace), a tiež mam menej železa v krvi.
Gastroenterolog mi vzal krv na protilatky, vysledky zatial nemám. Predpísal mi aj bezlepkovú dietu. Je nutné ju dodržiavať, ked hodnoty sú hraničné?
Mam 33 rokov, 164 cm, 51 kg
Dakujem

PREČÍTANÉ:
1508x
REAKCIÍ:
2
VYTVORIL:
Silvia8
VYTVORENÉ:
2015-12-09 00:28:04
 • napísal:
  používateľ:
  zuzanab
  pridané:
  22:11 21.12.2015

  Dobrý den, určite je nutné počkať na výsledky testov, pri pozitívnych protilátkach je potrebné spraviť aj biopsiu tenkého čreva, aj ked pri dodržiavaní bezlepkovej diéty môžu byť výsledky skreslené, treba sa ale informovať u vášho gastroenterologa na další postup. MUDr. Klucho Vám takto cez internet bez výsledkov a ďalších informácii k tomu potrebných nemôže odpovedať. Ale čo sa týka celiakie, potvrdzuje sa ako už stále dookola opakujeme len pozitívnymi krvnými testami a pozitívnou biopsiu tenkého čreva.

 • napísal:
  používateľ:
  ferík
  pridané:
  19:49 26.1.2016

  Hm, bolo by velmi vhodne p. Silvia, prist sem a dokoncit nacatu temu, ak to ma mat vyznam pre celiaticku verejnost. Prosba na adminov: mohli by clenovia vo svojom profile vidiet zoznam svojich prispevkov, aby ich mohli sledovat a reagovat na ne? Dakujem

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.
SPÄŤ