Lekár radí dospelým

Na vaše otázky odpovedá:

Spýtajte sa

Intolerancia na lepok a obilniny !!

Otázka: Dobrý deň dva roky bojujem stým že mi nerobí dobre lepok a bol som na všetkých vyšetreniach krv : negatívna / Biopsia tenkého čreva : negatívna / Krv genetika = 0 bol som aj na kolonoskopí ale tam mi samozrejme kvôli lepku nezistia.
Proste stále unavený, bolesti rúk( svalov,šliach ), žalúdočne problémy a večne oslabená bunková imunita a depresie ,nespavost a takto som fungoval dva roky . Nedávno mi to už nedalo a zaplatil som si Food Test a ejha totalna intolerancia na lepok, Špaldovú múku , Jačmeň, pšenicu jedine čo by som mohol podľa testu tolerovat je ráž a ovos ale kedže obsahuju lepok tak ani to nie .. Tak som vyhral zase štastie 1: 1 000 000 že to budem mat takto skryte ?Takto sa prejavuje skrytá intolerancia na obilniny a lepok? že všetko máte ok aj a klky v čreve aj krv všetko ale mate intoleranciu ?

Otázka som si vedomý že musím to vyradiť z jedálnička obilniny ale nechapem prečo mi z krvi nevyšlo nič keď mi to robil gastroentrológ myslím ten lepok ?!

Moje hore spomenute problémy môžu súvisiet stou intoleranciou ?

Ďakujem .

MUDr. J. Klucho odpovedal:Pravdepodobne u Vás ide o tzv. NCGS (neceliakálnu gluténovú senzitivitu). Ak Vám obilniny skutočne stav zhoršujú, mali by ste dodržiavať bezlepkovú diétu,
ale v tomto prípade ju poisťovňa nehradí.

PREČÍTANÉ:
1718x
REAKCIÍ:
1
VYTVORIL:
Golfista
VYTVORENÉ:
2018-02-14 14:13:49
Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.
SPÄŤ