Lekár radí dospelým

Na vaše otázky odpovedá:

Spýtajte sa

Domáci test na celiakiu

Otázka: Dobrý deň, chcela by som si urobiť domáci test na celiakiu, ale nakoľko som kôli zažívacím problémom ( kŕče,hnačka,závrate,\\\"plávajúca\\\" a zapáchajúca stolica žltkavej farby) vyradila lepok zo stravy,(po čom sa mi stav polepšil) predpokladám že musím na nejaký čas lepok opäť zaradiť do jedálničku. Prosím vás na aký dlhý čas aby ten test mal vôbec zmysel?
Mám 39r/160cm/55kg. Moja obvodná lekárka mi krvný test odmietla urobiť s tvrdením, že všeobecný lekár už tieto testy robiť nemôže a poslala ma na gastro,odkiaľ som bola poslaná späť k mojej doktorke kt.mi naskôr má urobiť základný krvný test a keď bude pozitivný mám sa vrátiť na gastro. Ale doktorka opäť test odmietla urobiť. Myslela som si, že problém s lepkom súvisí so žlčníkovými kameňmi, ale ani po odstránení žlčníku( pred rokom )problém s lepkom neustúpil. Tak sa snažím prísť na pôvod mojich ťažkostí. Ďakujem. Michaela

PREČÍTANÉ:
951x
REAKCIÍ:
1
VYTVORIL:
Myshena
VYTVORENÉ:
2018-10-12 13:58:57
 • napísal:
  používateľ:
  zuzanab
  pridané:
  12:38 18.10.2018

  Dobrý den, zaťažená lepkom by ste mali byť asi pol roka, aby výsledky neboli skreslené. Záleží tiež ako dlho ste boli na bezlepkovej diéte.

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.
SPÄŤ