Lekár radí dospelým

Na vaše otázky odpovedá:

Spýtajte sa

Diagnóza: Alergia na mliečnu a sójovú bielkovinu

Otázka: Dobrý deň,
mám 36 rokov a bola mi diagnostikovaná alergia na mliečnu a sójovú bielkovinu. Váha sa pohybuje 105kg, výška 173 cm, pohlavie: žena. Ťažkosti boli pred 15 rokmi, kedy som pribrala 30 kg a nejde to dole. Bola som liečená na štítnu žľazu, ale v súčasnosti je OK a nie som na liečbe. V roku 2016 som zmenila stravu jedla som len zeleninu a mäso, vynechala som sacharidy a cukry, podarilo sa mi schudnúť 17 kg. Žiaľ uhnala som si metabolickú poruchu, kedy sa mi vytvorila trombóza a následne pľúcna embólia. Schudnuté kilá sa vrátili a tak som sa dostala až na alergológiu, kde mi diagnostikovali spomínanú alergiu.
Chápem, že treba vynechať mliečne výrobky - akékoľvek, a to platí aj o sójových výrobkoch. Moja otázka je, čím všetkým viem nahradiť živiny ktoré obsahuje mliečna a sójová bielkovina? Čo by som mala zaradiť do jedálnička? Som mäsožravec, ale nemusím mať mäso každý deň. Za odpoveď vopred ďakujem.

PREČÍTANÉ:
856x
REAKCIÍ:
1
VYTVORIL:
Angerka
VYTVORENÉ:
2019-02-04 12:26:38
 • napísal:
  používateľ:
  zuzanab
  pridané:
  22:10 4.2.2019

  Dobrý den, poprosím vašu otázku smerovať priamo na pána doktora na vyššie uvedenú mailovú adresu, kedže sa netýka celiakie, dakujem pekne, Zuzana

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.
SPÄŤ