Lekár radí dospelým

Na vaše otázky odpovedá:

Spýtajte sa

Diagnóza: Alergia na mliečnu a sójovú bielkovinu

Otázka: Dobrý deň,
mám 36 rokov a bola mi diagnostikovaná alergia na mliečnu a sójovú bielkovinu. Váha sa pohybuje 105kg, výška 173 cm, pohlavie: žena. Ťažkosti boli pred 15 rokmi, kedy som pribrala 30 kg a nejde to dole. Bola som liečená na štítnu žľazu, ale v súčasnosti je OK a nie som na liečbe. V roku 2016 som zmenila stravu jedla som len zeleninu a mäso, vynechala som sacharidy a cukry, podarilo sa mi schudnúť 17 kg. Žiaľ uhnala som si metabolickú poruchu, kedy sa mi vytvorila trombóza a následne pľúcna embólia. Schudnuté kilá sa vrátili a tak som sa dostala až na alergológiu, kde mi diagnostikovali spomínanú alergiu.
Chápem, že treba vynechať mliečne výrobky - akékoľvek, a to platí aj o sójových výrobkoch. Moja otázka je, čím všetkým viem nahradiť živiny ktoré obsahuje mliečna a sójová bielkovina? Čo by som mala zaradiť do jedálnička? Som mäsožravec, ale nemusím mať mäso každý deň. Za odpoveď vopred ďakujem.

PREČÍTANÉ:
851x
REAKCIÍ:
1
VYTVORIL:
Angerka
VYTVORENÉ:
2019-02-04 12:26:37
 • napísal:
  používateľ:
  zuzanab
  pridané:
  21:37 11.2.2019

  Dobrý den, Vaša otázka nesúvisí s celiakiou, prosím Vás o kontaktovanie pána doktora na jeho horeuvedenej mailovej adrese. Dakujem, Zuzana

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.
SPÄŤ