Lekár radí dospelým

Na vaše otázky odpovedá:

Spýtajte sa

Čo to môže byť?

Otázka: Dobrý deň,
poprosím radu. Už dva roky chodím po lekároch kvôli bolestiam v ľavom boku. Urológia, gynekológia ultrazvuk brucha - všetko negatívne. Na gastre som absolvovala endoskopiu. Výsledok helikobakter. Bola som preliečená antibiotikami 1.línie. Po kontrolnom odbere opäť vzorka pozitívna - antibiotika II.línie. Súčasne mi lekár odobral aj krv na testy na celiakiu.
Trpím stálou plynatosťou, bolesť v ľavom boku skoro stále, raz menej raz viac, niekedy kŕče, následná hnačka, potom zimnica a triaška. Vo vlasoch sa mi urobil ekzém, neskutočne svrbí. Dostala som kortikoidy, na chvíľu to ustúpilo, ale po čase sa to vrátilo. Od januára som schudla 8 kíl. Nevadí mi to, dopĺňam to iba ako postreh.
V auguste som si už nevedela rady, ta som si sama na vlastné riziko nasadila bezlepkovú diétu. Držala som ju 6 týždňov a bolo mi oveľa, oveľa lepšie. Bolesť ustúpila, niektoré dni skoro vôbec. Keďže som mala ísť v októbri na odber krvi, začala som opäť jesť všetko, opäť sa to zhoršilo.
Dnes som volala o výsledky krvi - negatívne.
Neviem čo ďalej....
Nasadiť opäť diétu? Môžem sa cítíť lepšie keď nepožívam lepok a pritom nám negatívne výsledky?
Čo by ste mi navrhovali?
Užívam lieky na štitnu žľazu - autoimunitná hypotyreóza. Lekárke opakovane pri kontrole hovorím o bolestiach v boku, so štítnou žľazou vraj to nemá nič spoločné Mám hľadať príčinu inde.
Vek - 43rokov, výška - 165cm, váha - 65kg.
Ďakujem za akúkoľvek radu!

MUDr. J. Klucho odpovedal:Vaša otázka celkom nepatrí do tejto poradne, lebo celiakiu veľmi pravdepodobne nemáte. Treba vylúčiť nešpecifický črevný zápal (IBD), ale to už je úloha pre Vášho gastroenterológa.

PREČÍTANÉ:
958x
REAKCIÍ:
1
VYTVORIL:
Maja0602
VYTVORENÉ:
2018-11-07 18:58:27
Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.
SPÄŤ