Lekár radí dospelým

Na vaše otázky odpovedá:

Spýtajte sa

celiakia+gastritída+inkompetencia kardie

Otázka: Dobrý deň,

rád by som Vás poprosil o radu. Pred viac ako rokom som počas stresového obdobia začal chronicky odkašliavať. Bol som poslaný na alergológiu, kardio, rontgen plúc atď. Nikde nič nenašli. Skúsil som si dať Nolpazu (nakoľko som pred 3rokmi mal tráviace tažkosti), kašel ustúpil, avšak začalo mi byť ťažko od žalúdka. Navštívil som gastroenteorológa, pri GFS zistil zápal pažeráka, predpísaný Helicid, avšak trávenie sa ešte zhoršilo, až bodavé bolesti žalúdka.
Zmenil som lekára (pred 9 mesiacami), bola mi diagnostikovaná celiakia, laktózová a histamínová intolerancia, chronická antrumgastritída, NERD bez GERD, hypomotilita žalúdka, inkompetencia kardie (s malou hiátovou herniou) a teraz pred cca mesiacom ešte niekoľko potravinových alergií. Po 8 mesiacoch striktného dodržovania diéty zohľadňujúcej všetky obmedzenia moje tráviace ťažkosti stále pretrvávajú. Už rok nemám absolútne hlad, necítim potrebu jesť, schudol som 15kg (svalov, nie tuku). Pred mesiacom mi lekárka ešte dala Budenofalk (1x3tbl/denne ráno, kalprotektín negatívny). 1-1,5 hodiny po jedle odgrgávam a cítim ťažobu na žalúdku alebo mi nieje zle, ale pokašliavam..
Moja lekárka mi hovorí, že za tým je neobnovená funkcia čreva a že treba čakať. Chcel by som sa spýtať, či je to skutočne možné alebo je za mojimi problémami niečo iné ako celiakia (konkrétne mám na mysli inkomptenciu kardie a hiátovú herniu)?

Už som z toho zúfalý, celý môj život sa toči okolo týchto problémov a pre mladého človeka je to ubíjajúce..mám z toho depresívne nálady a neviem ako ďalej..

Muž, vek 29r. výška 200cm, váha 85kg, športovec

Za odpoveď vopred ďakujem!

PREČÍTANÉ:
3604x
REAKCIÍ:
1
VYTVORIL:
ak47
VYTVORENÉ:
2019-01-19 12:39:38
 • napísal:
  používateľ:
  zuzanab
  pridané:
  21:39 11.2.2019

  Dobrý den, Vaša otázka nesúvisí s celiakiou, prosím Vás o kontaktovanie pána doktora na jeho horeuvedenej mailovej adrese. Dakujem, Zuzana

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.
SPÄŤ