Lekár radí dospelým

Na vaše otázky odpovedá:

Spýtajte sa

Celiakia

Otázka: Pred tromi rokmi mi biopsiou žalúdka zistili CELIAKIU MARSH 1. Nakoľko vyšetrenie protilátok v krvi boli v poriadku, pán doktor mi povedal, že to nie je celiakia a netreba dodržiavať bezlepkovú stravu.
Môj brat bol tento rok u iného lekára a tak isto biopsiou mal potvrdenú celiakiu , krv mal tiež v poriadku a jemu pani doktorka povedala, že musí dodržiavať bezlepk. stravu. Aká je vlastne pravda?
Tento rok som bola znovu na vyšetrení krvi a celiakia sa nepotvrdila, len malabsorbcia čreva, bližšie neurčená. Nemala by som aj dodržiavať bezlepkovú dietu. Prosím poradte.
Mám 48 rokov, výška 170 cm a 60 kg. Váha kolíše cca 3 kg. Mám asi rok veľký tlak v hornom epigastriu, až mám problém sa nadýchnuť, pocit na zvracanie, bolesti, ktoré sa opakujú asi v týždňových intervaloch, som unavená a mávam závraty. Prosím o radu. Ďakujem. Miroslava

MUDr. J. Klucho odpovedal:Váš lekár má pravdu, Vy celaikiu na 99% nemáte, takže nie je potrebná ani bezlepková diéta. Vaše ťažkosti budú mať pravdepodobne iný pôvod.

PREČÍTANÉ:
1318x
REAKCIÍ:
1
VYTVORIL:
M.
VYTVORENÉ:
2017-07-24 10:30:18
Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.
SPÄŤ