Lekár radí dospelým

Na vaše otázky odpovedá:

Spýtajte sa

Celiakia 3.stupeň

Otázka: Dobrý deň,
Mala by som otázku, zistili mi celiakiu 3.stupňa, dali do rúk tabuľku s produktami, ktoré si môžem objednávať, ale nik mi nepovedal a neporadil ako to funguje. Tiež mám intoleranciu na laktózu. Chcem sa len opýtať aký to je závažný stupeň a či sú konktrétne potraviny, ktorým sa mám vyhýbať? Napríklad mi príde záha aj z banána, čo pri celiakii odporúčajú. Ďakujem veľmi pekne za skorú odpoveď.
Žena, 40 rokov, 170cm, 95kg. Od augusta na bezlepkovom a nič som ani neschudla, pálenie záhy a začervenanie kože za uchom

PREČÍTANÉ:
2794x
REAKCIÍ:
1
VYTVORIL:
Dadka.svarna
VYTVORENÉ:
2019-11-03 08:29:44
 • napísal:
  používateľ:
  zuzanab
  pridané:
  19:50 4.11.2019

  Dobrý den, na stránke celiakia.sk nájdete odpovede na všetky vaše otázky, na potravinynarecept.sk nájdete zoznam všetkých bezlepkových výrobkov ktoré si môžte dať predpísať u gastroenterologa. Neexistujú stupne celiakie, je to stupen poškodenia čreva. Celiakia bud je alebo nie je diagnostikovaná. Akonáhle začnete dodržiavať diétu vaše črevo sa postupne vráti do pôvodného stavu, ale diéta je už celoživotná. To že vám škodí banán už musíte spozorovať na sebe sama, ale čo sa týka bezlepkovej stravy, banán je v poriadku. Z bezlepkovej diéty sa nechudne, je potrebné čítať poriadne zloženie potravín a ak obsahuje glutén-lepok čo je ako alergén boldom v zložení uvedené, tak to určite nekonzumovať. Lepok sa môže nachádzať často aj v potravinách, v ktorých by sme ho nehladali..... (kečup, koreniny, čokoláda, atd, treba čítať....)

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.
SPÄŤ