Lekár radí dospelým

Na vaše otázky odpovedá:

Spýtajte sa

Alergia na múku

Otázka: Dobrý deň. V roku 2017 mi bola (nie prvýkrát) diagnostikovaná alergia na pšenicu S_SpIgE f4 pšenica: 4,7 (0.00-0.34). Kožné testy pšenica+++. Pekárenská astma samozrejme.

V roku 2019 na základe testu z krvi IMMUNO CAP ISAAC imunológ vyhodnotil na základe skrizenych alergií, aby som z jedálnička okrem iných alergénov dala preč obilniny a teda hlavne i tú pšenicu. Pretože v tom čase som mala vysoké IgE 1835 (0-240).

Tak teda už 3 roky držím diétu. Posledné dva roky som začala postupne pridávať do jedálnička bezlepkové potraviny, aby som mala pestrejšiu stravu. Vďaka tejto prísnej diéte sa cítim výborne, no zistila som, že už teda nemôžem jesť nič, čo je z múky akejkoľvek a teda ani nemôžem pracovať s múkou, či byť v blízkosti. Pretože alergická reakcia sa dostaví ihneď a je nenormálna. Bezlepková strava je vyhovujúca.

Mám v tomto prípade nárok na preskripciu bezlepkových potravín? Ako mám teda postupovať, ak áno?

PREČÍTANÉ:
326x
REAKCIÍ:
1
VYTVORIL:
HolKa
VYTVORENÉ:
2023-01-07 13:54:18
 • napísal:
  používateľ:
  zuzanab
  pridané:
  19:18 13.1.2023

  Dobrý den, Vaša otázka sa netýka celiakie, preto ju prosím smerujte priamo na pána doktora na jeho stránke, podľa pravidiel stránky sú tu len otázky ohľadom celiakie, dakujem pekne, Zuzana

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.
SPÄŤ