Lekár radí deťom

Na vaše otázky odpovedá:

 • MUDr. Jarmila Kabátová

  MUDr. Jarmila Kabátová

  spýtajte sa
 • Gastroenterologická ambulancia a ambulancia pre deti a dorast
  Jesenského 19, 921 01 Piešťany
  Mobil: +421 903 783 988
  E-mail: mudr.kabatova@gmail.com

Spýtajte sa

Strava v detských táboroch

Otázka: Dobrý deň pani doktorka, mám 13 ročnú dcéru s celiakiou. Podporujem ju aby bola naplno začlenená do kolektívu, to znamená aj účasť na lyžiarskych výcvikoch, výletoch a táboroch. Pravidelne ju tam však bolieva brucho. Chcela by som sa Vás opýtať či by bolo východisko aby počas toho času užívala Lepok Fit, prípadne v akých dávkach, alebo je lepšie neužívať nič? Na stravu si dáva pozor, nevieme však ovplyvniť čo tam navaria. Vopred ďakujem za odpoveď, s pozdravom Dúbravská

MUDr. Jarmila Kabátová odpovedala:Dobrý večer, ťažko sa mi odpovedá na vašu otázku..Nezdá sa mi vhodné užívanie Lepok Fit..Dcérka je v \"citlivom veku\", aby nakoniec neviedli tieto \"pomôcky\" k častejším diétnym chybám.
Na každý tábor sa vydáva lekárske potvrdenie o zdravotnom stave a terapii dieťaťa, takže, keď tam dieťa prijmú, musia dodržať aj bezpečnú stravu. Je veľmi správne, že dcérku neobmedzujete, skúste si zavolať do kuchyne tábora,overte si stravu,eventuálne zabaľte bezlepkové potraviny na prilepšenie. Treba povedať gastroenterologovi u ktorého je dispenzarizovaná, aby aspoň lx ročne skontroloval hladinu protilátok na lepok.
Kabátová

PREČÍTANÉ:
122x
REAKCIÍ:
1
VYTVORIL:
viera d
VYTVORENÉ:
2020-01-11 22:29:02
Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.
SPÄŤ