Lekár radí deťom

Na vaše otázky odpovedá:

 • MUDr. Jarmila Kabátová

  MUDr. Jarmila Kabátová

  spýtajte sa
 • Gastroenterologická ambulancia a ambulancia pre deti a dorast
  Jesenského 19, 921 01 Piešťany
  Mobil: +421 903 783 988
  E-mail: mudr.kabatova@gmail.com

Spýtajte sa

Problémy s bruchom pri celiakii

Otázka: Dobrý deň, mám 16 a 48,7 kg, výšku 165 cm a asi 3 roky mám problémy s bruchom. Minulý rok v decembri som bola na gastre a zistili mi distoleranciu na lepok, chudokrvnosť a reflux žalúdka (takže som bola aj na biopsii tenkého čreva).
No a mesiac a dva týždne som na bezlepkovej, bezmliečnej strave, avšak bolesť trošku zmizla, ale veľmi ma trápi moje nafúknuté, veľké, tvrdé brucho. Každé ráno beriem Helicid a mávam ráno kŕče.
Je to veľmi ťažké s tou diétou, pretože nemôžem ani mliečne výrobky, čokolády, cukríky, vegetu, pečivo, musím dávať pozor aj na éčka, ktoré sú všade a pod... Ja by som to zvládla ľahšie keby som videla nejakú zmenu. Vždy keď som sa najedla, tak som bola nafúknutá, ale teraz som iba plná, ale niekedy mám kŕče. Je to lepšie ako bolo, ale to brucho v poriadku nieje a som z toho na nervy. Prosím poraďte. Čo mám robiť aby mi bolo lepšie? Myslela som aj na probiotiká, ale tie by moje brucho vraj ešte nezobrali, keďže nieje ešte doliečené.

MUDr. Jarmila Kabátová odpovedala:Dobrý deň, na diete ste veľmi krátko. Ak bola diagnóza dobre stanovená, stav sa do pol roka upraví.
Kabátová

PREČÍTANÉ:
155x
REAKCIÍ:
1
VYTVORIL:
_veronika_999
VYTVORENÉ:
2020-03-22 22:00:17
Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.
SPÄŤ