Lekár radí deťom

Na vaše otázky odpovedá:

 • MUDr. Jarmila Kabátová

  MUDr. Jarmila Kabátová

  spýtajte sa
 • Gastroenterologická ambulancia a ambulancia pre deti a dorast
  Jesenského 19, 921 01 Piešťany
  Mobil: +421 903 783 988
  E-mail: mudr.kabatova@gmail.com

Spýtajte sa

Bolesť bruška

Otázka: Dobrý deň pani doktorka. Dcérke pred 5mesiacmi zistili celiakiu Marsh III B a anémiu (3roky, váha 16kg, 100cm) je veľmi živá.
Od narodenia má problém s vyprázdňovaním, ťažko kaká, každý 2-3deň a prdká veľmi málo.Chodili sme na gastro,dr. duphalac vysadila a nič už na plynatosť a bolenie bruška nemá.Mali sme prebiotickú vlákninu ale prestali ju vyrábať.Poradili by ste mi čo ešte zaberá. (espumisan máme-len môže sa často užívať a dlhodobo?) Prísne dodržiavame bezlepkovú diétu, avšak dr.povedala, že potraviny, kde sú napisané môže obsahovať stopy lepku môže.Aký mate nato názor vy? Sme kvám objednaný na október, len bruško bolí cca každý 2-3deň a potrebujem poradiť, ako jej mám dovtedy pomôcť keď bruško bolí. Stále má veľké bruško, vôbec sa nezmenšilo, čo máme už diétu a je tvrdé.Či tie potraviny úplne vylúčiť. Intoleranciu na mlieko jej nevyšlo.Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.Prajem vám krásny deň.S pozdravom Nikol U.

MUDr. Jarmila Kabátová odpovedala:Dobry deň, som na dovolenke. Termin plati. Dajte bezlaktozove mlieko aj mliečne vyrobky. Nekakanie ma súvis s celiakiou, keď sa črievko vyzdravie aj stolice by sa mali upraviť. Dostatočný pitný režim a zvyšková strava.

PREČÍTANÉ:
96x
REAKCIÍ:
1
VYTVORIL:
Nikol15
VYTVORENÉ:
2019-07-24 09:46:30
Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.
SPÄŤ